Trwa ładowanie...
d4giqxr

Wakacje 2020: #WeekendBezŚnieżki. Tłumy w Karkonoszach: 10 tys.osób dziennie

Śnieżka to jeden z najczęściej odwiedzanych szczytów w Polsce. Co roku przeżywa istne oblężenie. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął akcję #WeekendBezŚnieżki, by odciążyć ją od zadeptujących turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyści w Karkonoszach
Turyści w Karkonoszach (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d4giqxr

Karkonoski Park Narodowy informuje, że dziennie Śnieżkę zdobywa nawet 10 tysięcy osób. Dlatego rozpoczęli akcję #WeekendBezŚnieżki, która ma na celu zachęcenie piechurów, by korzystali z innych szlaków i atrakcji Karkonoszy.

d4giqxr

Wakacje 2020: Tłum turystów w kolejce, by wjechać na szczyt Śnieżki

Aby wjechać na szczyt Śnieżki, trzeba odstać w kolejce nawet 2,5 godziny. To nie zniechęca jednak turystów. Na zdjęciu opublikowanym przez "Nowiny Karpacz" widać tłum, który czekał do wyciągu. I to w środku tygodnia! O maseczkach czy zachowaniu dystansu społecznego można tutaj tylko pomarzyć.

Ostatnio nasza czytelniczka poinformowała nas, że nikt nie przestrzega zasad obowiązujących w pandemii. "W sumie staliśmy 2,5 godziny, żeby wjechać na górę, i godzinę, żeby z niej zjechać. Oczywiście brak zachowania odstępu i maseczek" - napisała.

d4giqxr

Może zatem warto skorzystać z imponującej oferty KPN, zamiast w tłumie zdobywać Śnieżkę...

Czytaj więcej tutaj: 2,5 godziny w kolejce do kolejki na Śnieżkę. Tłumy w Karkonoszach bez masek i zachowanych odległości

Źródło: TVN24 Wrocław

d4giqxr

Jak wygląda życie na Śnieżce?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4giqxr

Podziel się opinią

Share

d4giqxr

d4giqxr