Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Znów można latać bezpośrednio z Polski do Portugalii

Wielu Polaków czekało na te wieści. Od środy, 12 sierpnia obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazu lotów do Polski. Nareszcie na liście nie ma Portugalii. Oznacza to, że wracają bezpośrednie połączenia lotnicze z tym krajem.

Możliwe są już bezpośrednie loty do PortugaliiMożliwe są już bezpośrednie loty do PortugaliiŹródło: 123RF, Jacek Sopotnicki
d5nwyha
d5nwyha

W czasie, gdy obowiązywał zakaz lotów z Polski do Portugalii, można było się tam dostać drogą inną niż powietrzna, albo lotem z przesiadkami. Teraz nareszcie możliwe są loty bezpośrednie.

- Portugalia jest w tej chwili jednym z niewielu krajów, gdzie liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 maleje. W ostatnich tygodniach w większości krajów, w tym w Polsce, tendencja była odwrotna - mówi Ewa Waligórska z Tourismo de Portugal. - 11 sierpnia polski rząd wydał nowe rozporządzenie w sprawie zakazu w ruchu lotniczym. Na liście krajów nie ma Portugalii, a więc po 12 sierpnia przewoźnicy lotniczy mogą wreszcie wznowić loty do tego kraju.

Wakacje w Portugalii - co warto wiedzieć?

Planując urlop w Portugalii warto wiedzieć, że w części kontynentalnej nie istnieje kwarantanna czy obowiązek testów.

Inaczej jest na wyspach, czyli w archipelagu Madery i na Azorach, gdzie istnieje obowiązek wykonania testu RT-PCR. - Test można wykonać na własny koszt przed wylotem z Polski, nie wcześniej niż 72h przed wylotem. Wtedy na lotnisku okazujemy negatywny wynik i możemy bez dalszych formalności cieszyć się pobytem na wyspie - wyjaśnia Ewa Waligórska. - Jeśli nie posiadamy wyniku testu, po przylocie na Maderę lub Azory, test zostanie nam wykonany na lotnisku na koszt lokalnego rządu.

Na wynik należy czekać 12 godzin w izolacji w miejscu zaplanowanego pobytu.

d5nwyha

Co ważne, z obowiązku wykonywania testu zwolnione są dzieci do 12 roku życia.

- Jeśli pobyt na Azorach jest dłuższy niż 6 dni, to w szóstym dniu test powinien być powtórzony w uproszczonej formie. Czekanie na wynik tym razem potrwa do dwóch godzin - dodaje Ewa Waligórska.

Wakacje w Portugalii - formalności

Przylatując do Portugalii kontynentalnej czy na wyspy portugalskie, dostaniemy do wypełnienia formularz Passanger Locator Card. Należy w nim podać dane i adres pobytu w Portugalii.

Dodatkowo, jeśli podróżujemy na Maderę, 24-48 godzin przed przyjazdem, należy wypełnić i przesłać online formularz, który znajduje się na stronie https://madeirasafe.com/#/login.

d5nwyha

Przed wyjazdem na Azory na 24-48 godzin przed przyjazdem należy wypełnić i przesłać online formularz online https://covid19-azores.com/ 

W Portugalii, w pomieszczeniach zamkniętych, z dużym ruchem, powinno nosić się maseczkę. Transport działa bez problemu. Muzea, sklepy, restauracje są czynne. Stosuje się w nich ogólne zasady bezpieczeństwa.

Na plażach obowiązują zasady dystansu. Jeśli są to plaże bardzo uczęszczane, mogą mieć wyznaczoną liczbę plażowiczów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WPodróży: Niemcy Północne, czyli idealny pomysł na weekendowy wyjazd cz. II

d5nwyha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5nwyha