Trwa ładowanie...

Wakacje 2021. ECDC odradza podróży na greckie wyspy

Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) odradza podróżowania na południowe wyspy na Morzu Egejskim. Chodzi m.in. o Mykonos, Santorini i Rodos.

Share
ECDC odradza podróże m.in na wyspę Santorini
ECDC odradza podróże m.in na wyspę Santorini Źródło: Adobe Stock
d2wynrd

Wyspy egejskie zostały przez ECDC zakwalifikowane do ciemnoczerwonej strefy, co oznacza obszary bardzo wysokiego ryzyka epidemicznego. W takie miejsca odradza się wszelkich podróży, poza tymi, które są absolutnie konieczne.

Grecja - odradza się podróży na popularne wyspy

Zamieszczenie danego regionu na liście obszarów wysokiego ryzyka pozwala krajom UE na ustalenie, w jakich miejscach powinny obowiązywać zaostrzone restrykcje oraz wprowadzenie obowiązku odbycia kwarantanny po podróży.

Choć Grecja zachęcała turystów do przyjazdu, reklamując się wyspami wolnymi od COVID-19, to m.in. Mykonos, Santorini i Rodos zostały oznaczone jako obszary wysokiego ryzyka epidemicznego. Tydzień wcześniej kolorem ciemnoczerwonym oznaczona została również Kreta.

d2wynrd

Grecja - na miejscu obowiązują liczne restrykcje

Liczba zakażeń koronawirusem w Grecji znacząco wzrosła w ciągu ostatnich kilku tygodni. Aby przeciwdziałać rozwojowi pandemii, wprowadzono m.in. obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników medycznych oraz personelu domów opieki.

Od połowy lipca wstęp do wielu miejsc, jak bary, restauracje czy kina możliwy jest wyłącznie za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, nie starszego niż 3 dni.

Źródło: PAP, Reuters

Wakacje 2021. Grecja jest głodna turystów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wynrd

Podziel się opinią

Share
d2wynrd
d2wynrd