Trwa ładowanie...

Warszawa. Rój pszczół zagnieździł się w restauracji. Straż miejska pokazała zdjęcie

W sobotę jedną z warszawskich restauracji odwiedzili nietypowi goście. Na latarni w ogródku rozgościł się rój pszczół. Ich przeniesieniem zajęli się ubrani w kombinezony pszczelarze. Widok był intrygujący.

Share
Rój zagnieździł się na lampie / Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy
Rój zagnieździł się na lampie / Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy
d3akik2

Ta osobliwa sytuacja miała miejsce w sobotę. Do strażników miejskich podszedł wówczas przechodzień, który poinformował ich, że na Rynku Starego Miasta zagnieździł się rój pszczół. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, a niecodzienną przygodę opisali na stronie internetowej straży miejskiej w Warszawie.

"Wycieczka z ula najwyraźniej miała dobrego przewodnika, bo na miejsce wypoczynku wybrała jedną z najbardziej znanych restauracji w stolicy. Gdy zjawili się strażnicy, rozgadane owady wypoczywały na latarni przy ogrodzeniu. Pszczoły nie są tak niebezpieczne jak osy lub szerszenie, ale niebezpieczeństwo użądlenia było duże. Najbliższe otoczenie strażnicy wygrodzili taśmą, aby spacerowicze nie drażnili owadów" - czytamy w relacji funkcjonariuszy.

Na miejsce wezwana została firma, która zajmuje się przenoszeniem rojów. Pszczelarze wyposażeni w ochronne kombinezony przejęli wypoczywający rój i umieścili je w tzw. rojnicy, czyli specjalnym pojemniku do przenoszenia owadów. Wkrótce potem goście restauracji mogli już bez obaw podziwiać uroki Starego Miasta z restauracyjnego ogródka.

d3akik2

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Wróg polskich pszczół. Zaatakował już północne Niemcy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3akik2

Podziel się opinią

Share
d3akik2
d3akik2