Trwa ładowanie...

Warszawa - XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014

W Warszawie do 30 sierpnia trwa XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014. Koncerty będą miały miejsce na Rynku Starego Miasta.

Warszawa - XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014Źródło: www.jazznastarowce.pl
d4bqbcl
d4bqbcl

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce to jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwal jazzowy w kraju. Festiwal jest wizytówką artystyczną stolicy oraz atrakcją turystyczną dla melomanów, gości z Polski i zagranicy. Jest jednym z najdłuższych festiwali jazzowych w Europie i w Polsce, podczas którego, bezpłatnie, publiczność ma możliwość wysłuchania gwiazd muzyki jazzowej.

Program najbliższych koncertów:

26 lipca - Mike Stern & Bill Evans Band /USA/

Jazzowy Top. Światowej sławy gitarzysta jazz- fusion znany z nagrań i koncertów z Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Steps Ahead, braćmi Breckerami i jeden z najsłynniejszych saksofonistów świata, który grał z gigantami jazzu jak Miles Davis, John McLaughlin i Mahavishnu Orchestra.

d4bqbcl

2 sierpnia - Maria Pia de Vito Project /Włochy/
Na jedynym koncercie w Polsce wystąpi włoska wokalistka, aranżerka i multiinstrumentalista o międzynarodowej renomie. Śpiewa jazz, world i muzykę eksperymentalną. Ceniona za oryginalne i zróżnicowane stylistycznie projekty oraz za współpracę z wybitnymi artystami jak John Taylor, Ralph Towner, Joe Zawinul, Michael Brecker, Art. Ensamble of Chicago.

9 sierpnia – Roy Hargrove Quintet /USA
Jazzowy Top. Dwukrotny zdobywca GRAMMY, jeden z najlepszych trębaczy amerykańskich ostatnich lat. Wszechstronny innowator, współtworzył i współtworzy zespoły tuzów jazzu jak Wynton Marsalis, Herbie Hancock, Michael Brecker. Oryginalnie łączy rytmy afro- kubańskie z bebopem, funky, soulem, hip-hopem.

16 sierpnia – Ofir Shwartz Trio /Izrael/
Premiera. Po raz pierwszy wystąpi w Polsce izraelski pianista j, kompozytor, aranżer i producent uważany za najwybitniejszego izraelskiego muzyka. Zdobywa fanów jazzu na całym świecie i entuzjastyczne recenzje mediów. Jego progresywne trio gra unikalną muzykę o korzeniach w jazzie, rocku i drum’n’bassie.

23 sierpnia- Johannes Berauer The Vienna Chamber Diaries /Austria/
Laureat wielu międzynarodowych nagród, jeden z najbardziej cenionych i wszechstronnych austriackich kompozytorów młodego pokolenia. Jego muzyka wykonywana była w USA, Australii, Japonii i Europie . Bardzo ciekawie łączy jazz z klasyczną muzyką kameralną.

30 sierpnia -Tord Gustavsen Quartet /Norwegia/
Norweska gwiazda wytwórni ECM, jeden z najbardziej nowatorskich pianistów i najciekawszych osobowości muzycznych europejskiej sceny jazzowej. Erudyta muzyczny przedstawi swój najnowszy album „Extended Circle”, który także zdobywa aplauz publiczności i krytyków.

d4bqbcl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bqbcl