Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Osoby zaszczepione zwolnione z kwarantanny w Anglii

Od 2 sierpnia osoby, które w Unii Europejskiej lub USA zostały w pełni zaszczepione przeciw COVID-19, po przyjeździe do Anglii z krajów z tzw. żółtej listy nie będą musiały odbywać kwarantanny.

Share
Londyn (zdjęcie ilustracyjne)
Londyn (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Adobe Stock
d3xtwnu

Obecnie z obowiązku kwarantanny po przyjeździe z krajów z żółtej listy zwolnione są tylko osoby, które zostały w zaszczepione w ramach brytyjskiego programu szczepień. Nie dotyczy to jednak przyjazdów z Francji, gdzie nawet zaszczepienie nie zwalnia z tego wymogu.

Wielka Brytania - bez testu ósmego dnia pobytu

Zmiany, które wejdą w przyszłym tygodniu dotyczą osób, które zostały w pełni zaszczepione w państwach UE - z wyjątkiem Francji - w państwach EFTA (Szwajcaria, Norwegia, Islandia i Liechtenstein), w Stanach Zjednoczonych, a także w Andorze, Monako i Watykanie, szczepionkami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków (EMA), amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) i regulatora leków w Szwajcarii.

Co ważne, podróżni nadal będą musieli wykonać test na obecność koronawirusa przed przyjazdem do Anglii, a także w drugim dniu po przyjeździe. Nie będą natomiast musieli wykonywać jeszcze kolejnego testu - w ósmym dniu.

Wielka Brytania - zmiana zasad wjazdu

Zmiany, które wchodzą w życie w poniedziałek 2 sierpnia o 4 rano na razie dotyczą tylko przyjazdów do Anglii. Rządy pozostałych części Zjednoczonego Królestwa jeszcze nie ogłosiły, czy wprowadzą takie same zasady.

d3xtwnu

Nowe zasady dotyczą przyjazdów z krajów z żółtej listy, na której jest ponad połowa państw świata, w tym niemal wszystkie europejskie (w tym Polska).

Przyjazd z krajów z czerwonej listy jest niezmiennie możliwy tylko w przypadku obywateli i rezydentów Wielkiej Brytanii oraz Irlandii i łączy się z obowiązkiem odbycia płatnej kwarantanny w jednym z wyznaczonych przez władze hoteli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jak zbudowano Stonehenge? Jedna z największych zagadek z przeszłości

d3xtwnu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xtwnu
d3xtwnu