Trwa ładowanie...

Wizz Air uciera nosa Lutfhansie i British Airways. "Musimy pogadać"

Najwięksi wyjadacze branży lotniczej zdają sobie sprawę, że muszą wesprzeć walkę ze zmianami klimatu. Dyrektor linii lotniczych Lufthansa stwierdził, że linie, które oferują bardzo tanie loty, są "ekologicznie nieodpowiedzialne". Na odpowiedź Wizz Aira nie musiał długo czekać.

Share
Wizz Air uciera nosa Lutfhansie i British Airways.  "Musimy pogadać"
Źródło: Getty Images
d20yqco

W kanałach społecznościowych Wizz Aira pojawił się filmik, w którym linia wywołała do tablicy British Airways, Lufthansę i Austrian Airlines. "Musimy porozmawiać" – czytamy w jego opisie, a potem oglądamy chyba jedną z odważniejszych reklam ostatnich miesięcy.

Reklama zaczyna się od słów skierowanych do pasażerów klasy biznesowej linii lotniczych. Słyszymy: "Uważamy, że wyrządzacie wielką szkodę naszej planecie". Następnie twórcy filmiku porównują pasażerów klasy biznesowej z tymi, którzy wsiadają do samochodu i są zaskoczeni korkami, kiedy pasażerowie Wizz Air "pakują tylko to, co konieczne".

– Wykorzystują swoje pieniądze, aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia, podczas gdy ty wydajesz je na klasę biznes. Pytamy, czy te wszystkie puste miejsca są warte szkód, które spowodują? – pada oskarżenie. Reklama kończy się zdaniem: "Te czasy się skończyły, podobnie jak klasa biznesowa".

Dyrektor generalny Wizz Air powiedział, że uważa, że klasa biznesowa powinna zostać zbanowana - zwiększa ślad węglowy - i twierdzi, że w przypadku jego linii jest on najniższy wśród wszystkich linii lotniczych w Europie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20yqco

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20yqco
d20yqco