Trwa ładowanie...

Władze Chin zamykają największe atrakcje turystyczne. Powodem jest koronawirus

Koronawirus budzi postrach w całej Azji. Władze Chin postanowiły zaostrzyć środki bezpieczeństwa i w obawie o rozprzestrzenianie się wirusa, zamknęły największe atrakcje turystyczne: fragmenty Wielkiego Muru, Zakazane Miasto i Disneyland w Szanghaju.

Share
Władze Chin zamykają największe atrakcje turystyczne. Powodem jest koronawirus
Źródło: Getty Images
d4em7we

Koronawirus zabił już 26 osób, a u 860 osób potwierdzono zakażenie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w czwartek, że koronawirus jest poważnym zagrożeniem dla Chin. Wirus rozprzestrzenił się również do Tajlandii, Wietnamu, Singapuru, Japonii, Korei Południowej, Tajwanu, Stanów Zjednoczonych i Francji. Mimo to WHO nie zdecydowało się na ogłoszenie epidemii o zasięgu międzynarodowym.

Wielki Mur, Zakazane Miasto i Disneyland zostały zamknięte

Główną obawą władz jest to, że w związku chińskim Nowym Rokiem koronawirus może zacząć rozprzestrzeniać się szybciej. Właśnie teraz setki milionów Chińczyków przemieszczają się zarówno wewnątrz kraju, jak i za granicę, aby przywitać kolejny rok.

Z tego powodu zaostrzono środki bezpieczeństwa. Disneyland w Szanghaju, niektóre odcinki Wielkiego Muru Chińskiego i Zakazane miasto zostały zamknięte. Jak poinformował w piątek "Beijing Ribao" władze Pekinu wezwały również mieszkańców, którzy powracają z obszarów występowania wirusa, do pozostania w domach przez dwa tygodnie.

d4em7we

W 10 miastach zawieszono transport publiczny i zamknięto świątynie. Rząd w Pekinie zakazał również sprzedaży wycieczek krajowych i zagranicznych. Odwoływane są seanse w kinach, zrezygnowano z targów noworocznych i większych uroczystości z okazji chińskiego Nowego Roku.

Zobacz także: #KresyŚwiata: Podróż do Korei Północnej. Cena wyprawy wbija w fotel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4em7we

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4em7we
d4em7we