Trwa ładowanie...

Władze Rzymu usuwają bariery wokół Fontanny di Trevi. Turyści znów mogą podziwiać z bliska barokowy pomnik

Rzymską Fontannę di Trevi odgrodzono barierkami, aby nie dopuścić do gromadzenia się tam tłumu turystów. Był to krok zastosowany przez władze miasta, w związku z obostrzeniami dotyczącymi walki z koronawirusem. Teraz Rzym ponownie otwiera dostęp do zabytku.

Share
Rzym
RzymŹródło: Getty Images
d1mzxo3

To dobra wiadomość dla miłośników rzymskiej architektury. Turyści znów z bliższej odległości będą mogli podziwiać słynną Fontannę di Trevi. Ze względu na kryzys wywołany COVID-19 dostęp do wielu atrakcji w Rzymie był ograniczony. Zamknięto Koloseum, Forum Romanum i Palatyn.

Dostęp do Fontanny di Trevi

Jak informuje "Wanted in Rome", Rzym ponownie otworzył dostęp do Fontanny di Trevi. Turyści będą mogli zejść po schodach do basenu fontanny po raz pierwszy od miesięcy. Straż miejska usunęła bariery, które odgradzały dostęp do barokowego pomnika, które były częścią walki z koronawirusem i miały na celu odstraszyć tłumy ludzi. Mimo braku barier policja nadal będzie monitorowała sytuację wokół słynnego zabytku.

d1mzxo3

Zamknięcie dostępu do rzymskiej Fontanny di Trevi było krokiem związanym z ograniczeniami dotyczącymi walką z koronawirusem. Rząd zakazał wszelkich zgromadzeń i skupisk.

Fontanna została odgrodzona w marcu 2020 wysokimi barierkami, by nie dopuścić do nadmiernego napływu turystów. Chodziło o to, aby nie tłoczyli się przy zabytku w bliskiej odległości od siebie nawzajem.

Słynna Fontanna wabikiem na turystów

Liczba turystów na ulicach Rzymu znacznie się zmniejszyła przez pandemię koronawirusa. Jednak słynna Fontanna zawsze była oblegana przez turystów, którzy nie raz zachowywali się skandalicznie.Niektórzy z odwiedzających to urokliwe miejsce próbowali nawet pływać w fontannie, naśladując słynną scenę z kultowego filmu La Dolce Vita. Słodkie życie to czarno-biały włoski film fabularny z 1960 w reżyserii Federico Felliniego.

d1mzxo3

Straż miejsca jeszcze przed pandemią wlepiała wysokie kary amatorom takiego zwiedzania.

Źródło: Wanted in Rome

Otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych. Jakich cen możemy się spodziewać?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1mzxo3

Podziel się opinią

Share
d1mzxo3
d1mzxo3