Trwa ładowanie...
dqh7dd7
jezioro como

Włochy. Corenno Plinio nad jeziorem Como to jedno z piękniejszych miast. Turyści będą płacić za wstęp

Z roku na rok włoskie miasteczka przeżywają coraz większe oblężenie. Wśród nich jest Corenno Plinio nad jeziorem Como, gdzie podróżuje wielu Polaków. Od marca 2020 roku każdy turysta będzie musiał wykupić bilet wstępu.
Share
Corenno Plinio nad jeziorem Como to jedno z najpiękniejszych miejsc na terenie Lombardii
Corenno Plinio nad jeziorem Como to jedno z najpiękniejszych miejsc na terenie LombardiiŹródło: Shutterstock.com
dqh7dd7

Corenno Plinio uważane jest za perłę architektury w Lombardii. Miasteczko słynie z malowniczych widoków na góry i jezioro Como oraz małego zamku z dwiema wieżami, zbudowanego w XIV wieku.

Corenno Plinio nad jeziorem Como – opłaty za wstęp
Corenno Plinio zawdzięcza swą nazwę Pliniuszowi Młodszemu, politykowi i prawnikowi rzymskiemu, który żył na przełomie I i II wieku naszej ery. Urodził się w pobliskim Comum Novum, czyli dzisiejszym mieście Como. Tam miał dobra ziemskie, a także willę, która niestety nie przetrwała próby czasu.

dqh7dd7

Do małego miasteczka przyjeżdża coraz więcej turystów chcących poczuć prawdziwy, włoski klimat. Władze miasta doszły do wniosku, że stare, liczące kilkaset lat kamieniczki i cała infrastruktura potrzebują natychmiastowych nakładów finansowych, aby móc przyjmować rzesze odwiedzających.

W związku z tym wprowadzono opłatę turystyczną. Od marca 2020 roku każdy przyjezdny będzie musiał zapłacić pięć euro. Corenno Plinio to kolejne miasto, które ostatnio zdecydowało się pobierać pieniądze od turystów. Od stycznia br. turyści w Amsterdamie muszą zapłacić trzy euro za każdą noc spędzoną w tym mieście.

Zobacz także: #KresyŚwiata: Korea Północna. Zdarzały się "incydenty z udziałem Polaków". MSZ ostrzega

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqh7dd7

Podziel się opinią

Share
dqh7dd7
dqh7dd7