Trwa ładowanie...

Włochy. Ropuchy i jeże pod nieobecność turystów rządzą w Koloseum

Jak poinformowała na swoim Instagramie Alfonsina Russo, dyrektor parku archeologicznego Koloseum, jeże, ropuchy i ptaki drapieżne opanowały symbol Rzymu. Zabytek od tygodni jest zamknięty z powodu pandemii, więc zwierzęta mogą robić, co im się podoba.

Koloseum jest zamknięte z powodu koronawirusaKoloseum jest zamknięte z powodu koronawirusaŹródło: Getty Images
dbsg9w4
dbsg9w4

Alfonsina Russo wstawiła urocze zdjęcie, na którym widać jeża wygrzewającego się w promieniach słońca na terenie słynnego Koloseum. Jak zauważyła, małe zwierzęta wychodzą przez nikogo niepłoszone ze swoich nor i spokojnie poruszają się po całym terenie. Sprzyja im panująca wokół cisza. Nisko latają pustułki - średniej wielkości ptaki drapieżne z rodziny sokołowatych.

Internauci są zachwyceni zdjęciem "Jaki słodki!" - komentują. Wiele zwierząt nie zapadło jeszcze w sen zimowy z powodu wyjątkowo wysokich temperatur notowanych w Rzymie w listopadzie.

Nadal nie wiadomo, kiedy Koloseum wraz z innymi zabytkami we Włoszech zostanie ponownie otwarte. Według oficjalnych informacji zamknięte jest od 6 listopada do 3 grudnia, ale decyzja prawdopodobnie zostanie przedłużona. Na razie jego mieszkańcy mogą spać, latać i przechadzać się tam spokojnie.

Włochy - obostrzenia w transporcie

Polacy mogą wjechać na terytorium Włoch bez konieczności okazywania wyniku testu na COVID-19. Komunikacja publiczna, ruch lotniczy i kolejowy nie zostały wstrzymane, ale znacząco ograniczone - środki transportu publicznego mogą być wypełnione jedynie w 50 proc.

dbsg9w4

Dodatkowe obostrzenia obowiązują w regionach pomarańczowych i czerwonych. Obejmują one m.in. zakaz przemieszczania się do gminy innej niż gmina zamieszkania oraz zakaz wjazdu do i wyjazdu z regionu, z wyjątkiem przemieszczeń motywowanych uwiarygodnioną koniecznością zawodową, względami zdrowotnymi lub sytuacją wyższej potrzeby.

Źródło: PAP, gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Gwałtowne burze i powódź podzieliły górską wioskę na pół

dbsg9w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbsg9w4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj