WP

Włoskie domy za 1 euro. Władze miasta pokazują zdjęcia

Włoskie domy za 1 euro, to gorący temat ostatnich tygodni. Władze sycylijskich miasteczek zmagają się z problemem wyludnienia i od jakiegoś czasu oferują kupno opuszczonych domów za symboliczną kwotę. Mussomeli pokazuje zdjęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włoskie domy za 1 euro. Władze miasta pokazują zdjęcia
(www.case1euro.it)
WP

Domy za symboliczną sumę 1 euro wystawiane są na sprzedaż zarówno w dużych miejscowościach, jak i w małych osadach. Największa z nich to Salemi na Sycylii, licząca ponad 10 tys. mieszkańców, a najmniejsza - Carrega Ligure w Piemoncie, gdzie mieszka jedynie 89 osób.

Zasady "transakcji" są podobne we wszystkich miasteczkach. Zainteresowanym proponuje się zniszczone, porzucone i opustoszałe domy. Władze liczą na odrodzenie się lokalnego życia, napływ mieszkańców oraz, co najistotniejsze – remont zrujnowanych nieruchomości.

WP

Skala "zniszczeń" wymagających remontu jest w wielu przypadkach dosyć niejasna, dlatego władze miasteczka Mussomeli postanowiły pokazać zdjęcia domów, by przybliżyć zainteresowanym rzeczywisty obraz stanu, w jakim obiekty się znajdują.

www.case1euro.it
Podziel się

Mussomeli to miasteczko zamieszkiwane zaledwie przez 11 tys. mieszkańców. Władze tej miejscowości wystawiły w sieci aż 100 domów. A niebawem do programu ma zostać dołączonych kolejnych 400 nieruchomości.

www.case1euro.it
Podziel się
WP

Oferta jest skierowana do każdego, kto zadeklaruje się wyremontować zakupiony przez sienbe dom. Potwierdzeniem deklaracji ma być depozyt w wysokości 5 tys. euro.

www.case1euro.it
Podziel się

Przewidywany koszt renowacji za 1 m.kw. Nieruchomości wynosi ok. 700 euro. Dodatkowe przewidywane koszty to m. in. opłaty notarialne i administracyjne (1500-400 euro).

www.case1euro.it
Podziel się
WP

Zdjęcia, które zdecydowały się udostępnić władze miasta pokazują, że w większości przypadków będzie to gruntowny remont. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Aneta Zając i Stefano Terrazzino: co robili razem na Sycylii?

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP