Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Wodospady Iguazu. Niezwykłe miejsce w Brazylii i Argentynie

Wodospady Iguazu są cudem natury, pozwalającym odczuć na własnej skórze jej nieposkromioną potęgę. Nie można pominąć tej atrakcji Ameryki Południowej podczas wycieczki na kontynent, dostępnej z dwóch krajów. Zapraszamy na wyprawę!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wodospady Iguazu to także okazja do zobaczenia tukanów i krokodyli w ich naturalnym środowisku
Wodospady Iguazu to także okazja do zobaczenia tukanów i krokodyli w ich naturalnym środowisku (Pixabay.com, Fot: ralfskysegel)

Wodospad Iguazu – wycieczka w nieznane

Brazylia i Argentyna to dwa kompletnie różne światy. Oprócz położenia w Ameryce Południowej łączy je magiczne miejsce, uwielbiane przez turystów na równi z takimi cudami kontynentu, jak Machu Picchu czy Wyspy Galapagos. Wodospady Iguazu, czyli Wielka Woda, usytuowane są na terytorium Brazylii, Argentyny (ok. 80%) oraz Paragwaju. W najwyższym miejscu zwanym Gardło Diabła z najdłuższą kładką mają aż 82 m wysokości, bijąc na głowę wodospad Niagara na terytorium USA i Kanady (przeszło 50 m) czy Wielką Siklawę w Polsce (70 m). Hukowi tysięcy metrów wody spadających z imponującej wysokości towarzyszy nieustanna chmura wodnego pyłu. Na najbardziej ekstremalnych punktach widokowych na tutejszych kładkach i pomostach z barierkami ochronnymi w moment będziemy cali mokrzy. Niezapomniany widok podkręca spadek rzeki do głębokiego wąwozu i pełen krąg tęczy, widziany w kropelkach wody w powietrzu.

Nie możesz się zdecydować na jedno miejsce? Sprawdź aktualne wycieczki na WP radarOkazji i wybierz coś dla siebie.

Wodospad Iguazu – ciekawostki

Wodospady Iguazu rozciągają się na długości ok. 2 km, a znajdziemy je w dwukrotnie szerszym ujściu rzeki, przepływającej po bazaltowym podłożu. Figurują na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Tą niesamowitą atrakcję turystyczną, pięknie usytuowaną pośród parków narodowych w tropikalnej dżungli, buduje 275 skalnych skarp, odpowiadających takiej samej liczbie wodospadów. Najbardziej znane i najciekawsze spośród kaskad to wodospady Deodoro, Unión, Floriano i Benjamin Constant (po stronie brazylijskiej). Garganta del Diablo leży z kolei na granicy obu państw.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Podczas wyprawy po niezapomnianej okolicy będziemy mieli okazję spotkać ciekawe, kolorowe gatunki ptaków (głównie papugi i tukany) i motyli, małpy, tapiry, oceloty, mrówkojady, krokodyle, a także ostronosy rude, zwane koati, które kradną turystom jedzenie, dlatego przysmaki należy schować do plecaka. Można także wybrać się na zwiedzanie parku ptaków oraz wpłynąć łodzią bezpośrednio pod wodospad Iguazu.

Wodospad Iguazu – pogoda

Wybierając się na wycieczkę do Brazylii bądź Argentyny, trzeba koniecznie odwiedzić malownicze wodospady Iguazu. Kiedy jechać na wycieczkę? Ta atrakcja turystyczna, z której żyje cała okolica po obydwu stronach granic, położona jest w klimacie subtropikalnym. Pora sucha obejmuje miesiące pomiędzy kwietniem a październikiem, a temperatury powietrza dochodzą w okolicy wodospadów Iguazu do 40 st. C. Od listopada wilgotność wzrasta, podobnie jak podwyższone ryzyko deszczu o każdej porze dnia i nocy, ale temperatury maleją. Właśnie w porze deszczowej wodospady Iguazu prezentują się najefektowniej, ale to w słoneczne dni tworzy się tutaj najwięcej tęczy.

Wodospady Iguazu leżą na granicy trzech państw w Ameryce Południowej Pixabay.com
Wodospady Iguazu leżą na granicy trzech państw w Ameryce Południowej (Pixabay.com, Fot: ralfskysegel)

Widoki zapierają dech w piersiach o każdej porze roku, dlatego decyzja o terminie wyjazdu może być uzależniona od cen zorganizowanych wycieczek z przelotami i zakwaterowaniem. Ceny wspaniałych wycieczek objazdowych po Brazylii zaczynają się już od 8699 zł od osoby za 10 dni.

Ceny są aktualne na dzień publikacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot