Trwa ładowanie...

Wrocławskie zoo chce olśnić odwiedzających. Nowa atrakcja ma zwracać uwagę na ważny problem

Wrocławski ogród przygotował ekspozycję, która ma dosłownie olśnić zwiedzających. Artyści plastycy stworzyli podświetlane figury zwierząt: żyrafy, zebry, słonia czy flamingów. Wystawa ma symbolicznie podkreślić bardzo ważną misję zoo – ratowanie ginących gatunków.

Share
Wrocławskie zoo chce olśnić odwiedzających. Nowa atrakcja ma zwracać uwagę na ważny problem
Źródło: ZOO Wrocław, fot: Materiały prasowe
d2ashgx

To pierwsza taka wystawa w polskim zoo i już po kilku dniach można powiedzieć, że bardzo podoba się odwiedzającym.

Pomysłodawcą jest prezes wrocławskiego ogrodu zoologicznego, Radosław Ratajszczak. - Wizyta w zoo to rekreacja, edukacja i ochrona gatunkowa. Dużo mówimy ostatnio o tych dwóch ostatnich, teraz chcemy dać naszym zwiedzającym trochę więcej rekreacji. Zima to dość trudny czas – jest zwykle ciemno i zimno. W styczniu i lutym marzymy o tym, by zrobiło się ciepło i jasno, więc zapraszamy do zoo - ciemność rozjaśnią figury zwierząt, a ciepło zapewni Afrykarium - mówi Ratajszczak.

Ekspozycja, składająca z kilkunastu podświetlanych figur zwierząt, stoi w sercu zoo – przed Afrykarium. Można na niej zobaczyć przedstawicieli popularnych gatunków zwierząt takich jak: żyrafy, zebry, flamingi, nosorożca, słonia czy kobrę. Najwyższa rzeźba (żyrafy) ma 3,5 m wysokości!

- Oczywiście wystawa, jako dodatkowa atrakcja podczas zwiedzania, to pretekst do głębszej refleksji. Być może niebawem tylko w takiej formule będziemy oglądać wiele gatunków dzikich zwierząt. Na liście IUCN opisanych jest 105 tys. gatunków, a z najnowszych, wrześniowych danych wynika, że 30 proc. z nich jest bezpośrednio zagrożonych wyginięciem. Jako świadome swojej roli zoo nie możemy więc pozostać obojętni na pogarszający się stan dzikiej przyrody. Chcemy nie tylko chronić zwierzęta w naszym zoo, ale też uwrażliwiać zwiedzających na problem wymierania gatunków. Stąd wiele naszych działań, jak akcja pomocy zwierzętom z Australii, w którą z dużym sukcesem udało nam się zaangażować miłośników zoo. Dowodem na to jest sukces zbiórki, na którą ponad 2 tys. osób wpłaciło już ponad 100 tys. zł – podkreśla Ratajszczak.

d2ashgx

Jeśli ZOO-lśnienie spotka się z dużym zainteresowaniem odwiedzających zoo planuje systematycznie powiększać kolekcję świetlnych figur o kolejne eksponaty i regularnie powtarzać ekspozycję. Co ważne - atrakcja nie jest dodatkowo płatna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Afrykarium we Wrocławiu z rekordową frekwencją.

d2ashgx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ashgx
d2ashgx