Trwa ładowanie...
d3gy3bq

Wrocławskie zoo chce olśnić odwiedzających. Nowa atrakcja ma zwracać uwagę na ważny problem

Wrocławski ogród przygotował ekspozycję, która ma dosłownie olśnić zwiedzających. Artyści plastycy stworzyli podświetlane figury zwierząt: żyrafy, zebry, słonia czy flamingów. Wystawa ma symbolicznie podkreślić bardzo ważną misję zoo – ratowanie ginących gatunków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekspozycja składa się z kilkunastu podświetlanych figur zwierząt
Ekspozycja składa się z kilkunastu podświetlanych figur zwierząt (ZOO Wrocław, Fot: Materiały prasowe)
d3gy3bq

To pierwsza taka wystawa w polskim zoo i już po kilku dniach można powiedzieć, że bardzo podoba się odwiedzającym.

Pomysłodawcą jest prezes wrocławskiego ogrodu zoologicznego, Radosław Ratajszczak. - Wizyta w zoo to rekreacja, edukacja i ochrona gatunkowa. Dużo mówimy ostatnio o tych dwóch ostatnich, teraz chcemy dać naszym zwiedzającym trochę więcej rekreacji. Zima to dość trudny czas – jest zwykle ciemno i zimno. W styczniu i lutym marzymy o tym, by zrobiło się ciepło i jasno, więc zapraszamy do zoo - ciemność rozjaśnią figury zwierząt, a ciepło zapewni Afrykarium - mówi Ratajszczak.

d3gy3bq

Ekspozycja, składająca z kilkunastu podświetlanych figur zwierząt, stoi w sercu zoo – przed Afrykarium. Można na niej zobaczyć przedstawicieli popularnych gatunków zwierząt takich jak: żyrafy, zebry, flamingi, nosorożca, słonia czy kobrę. Najwyższa rzeźba (żyrafy) ma 3,5 m wysokości!

- Oczywiście wystawa, jako dodatkowa atrakcja podczas zwiedzania, to pretekst do głębszej refleksji. Być może niebawem tylko w takiej formule będziemy oglądać wiele gatunków dzikich zwierząt. Na liście IUCN opisanych jest 105 tys. gatunków, a z najnowszych, wrześniowych danych wynika, że 30 proc. z nich jest bezpośrednio zagrożonych wyginięciem. Jako świadome swojej roli zoo nie możemy więc pozostać obojętni na pogarszający się stan dzikiej przyrody. Chcemy nie tylko chronić zwierzęta w naszym zoo, ale też uwrażliwiać zwiedzających na problem wymierania gatunków. Stąd wiele naszych działań, jak akcja pomocy zwierzętom z Australii, w którą z dużym sukcesem udało nam się zaangażować miłośników zoo. Dowodem na to jest sukces zbiórki, na którą ponad 2 tys. osób wpłaciło już ponad 100 tys. zł – podkreśla Ratajszczak.

Jeśli ZOO-lśnienie spotka się z dużym zainteresowaniem odwiedzających zoo planuje systematycznie powiększać kolekcję świetlnych figur o kolejne eksponaty i regularnie powtarzać ekspozycję. Co ważne - atrakcja nie jest dodatkowo płatna.

d3gy3bq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Afrykarium we Wrocławiu z rekordową frekwencją.

Podziel się opinią

Share

d3gy3bq

d3gy3bq
d3gy3bq