Trwa ładowanie...

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego. Podróżuj tanio i wygodnie

Podróże wyzwalają hormony szczęścia. Odpoczywamy od pracy, zmieniamy otoczenie, odrywamy się od ekranu. Jest przyjemnie, ale coraz drożej. Szalejące ceny paliw to koszmar weekendowych turystów. Rozwiązanie? Pociąg i bilet weekendowy bez limitu podróżowania po Polsce już od 39 zł.

Materiał powstał przy współpracy z Polregio.
Wsiąść do pociągu nie byle jakiego. Podróżuj tanio i wygodnieŹródło: materiały partnera
d1yj0i9
d1yj0i9

Uwielbiamy spontaniczne podróże i coraz chętniej korzystamy z pociągu.

Dlaczego? Nie musimy skupiać uwagi na drodze, a te w Polsce należą do jednych z najniebezpieczniejszych w Europie. Możemy odpocząć, spokojnie porozmawiać lub przeczytać ulubioną książkę albo spać. Co kto lubi.

Dziś też podróżowanie koleją jest znacznie tańsze. Psychologiczna bariera 6 zł za litr paliwa już została złamana, choć w pierwszym kwartale 2020 roku za litr Pb98 płaciliśmy 4,40 zł. W tym roku średnio 6,18 zł.

Wycieczka na trasie Wrocław – Gdańsk (555 km, spalanie 6 litrów, PB98) w ubiegłym roku kosztowała nas 146,52 zł w jedną stronę. Dziś to wydatek 205,79 zł. W obie - ponad 400 zł. Koszty parkingów, opłaty za autostradę… Gdy samochód jest mniej ekonomiczny, bo to np. duży rodzinny SUV, który spala ok. 12 l/100 km, ta sama podróż to wydatek ponad 800 zł!

d1yj0i9

Pociąg? Zdecydowanie taniej, co udowadnia POLREGIO, firma, która od 20 lat bije rekordy i może pochwalić się największą liczbą przewiezionych pasażerów wśród przewoźników kolejowych. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na 1900 stacjach, zatem możliwości mamy wiele.

Bilet na weekend. Bez limitów

POLREGIO proponuje kilka ciekawych ofert, jedną z nich jest rozwiązanie dla większej grupy – bilet "Ty i raz, dwa, trzy". Co to oznacza?

To, że pierwsza osoba może kupić jeden bilet według oferty normalnej lub z ulgą. Pozostałe trzy osoby, które zabierzemy w podróż, zapłacą o 30 procent mniej. Jest to ciekawa oferta dla osób podróżujących w grupie.

d1yj0i9

Kolejną ciekawą opcją jest bilet mini turystyczny za 39 zł lub bilet turystyczny za 49 zł.

Za 39 zł możesz podróżować pociągiem POLREGIO bez ograniczeń po całej Polsce od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek (termin ważności rozpoczyna się od daty wskazanej na bilecie).

Co więcej, bilet turystyczny za 49 zł jest honorowany zarówno w pociągach POLREGIO kategorii REGIO, ale także na liniach Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich, jak i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Oba rodzaje biletów są do kupienia w kasie, u konduktora i w automacie biletowym. Dodatkowo bilet mini turystyczny możemy kupić w każdej chwili i z każdego miejsca za pośrednictwem strony bilety.polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej POLREGIO – szybko, bezpiecznie i bez stania w kolejce na dworcu kolejowym.

POLREGIO post nowe funkcje aplikacji YT

Skąd, o której i dokąd?

Pociąg jest doskonałym pomysłem na spontaniczny weekendowy wypad z rodziną lub znajomymi. Pandemia pokazała, że zamknięcie w domach nie sprzyja ani zdrowiu fizycznemu, ani psychicznemu. Nawet krótka zmiana otoczenia i wypoczynek w ruchu stanowi doskonały zastrzyk energii. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, by zwiedzać.

d1yj0i9

Polska także jest krajem usianym perełkami architektury, cudownymi i nierzadko tajemniczymi miejscami, które kryją ciekawą historię. Krajem tak naprawdę mało przez nas poznanym.

Ilu z nas nie widziało uliczek Krakowa? Ilu nie wie nawet, gdzie znajduje się zamek Książ czy Czocha? Wilczy Szaniec? Ilu z nas nie zna nawet swojego regionu?

Dzięki weekendowym biletom bez limitu mamy możliwość podróżowania niemal po całej Polsce, ale też do Berlina, Frankfurtu, Lubeki, Gorlitz, Brześcia na Litwie czy do miejscowości Medzilaborce na Słowacji.

d1yj0i9

Mapa połączeń POLREGIO

Jak zaplanować weekend? Dokąd pojechać, o której? Czy zdążymy odwiedzić dwa lub trzy miasta w trakcie kilku dni? Skąd mamy to wiedzieć? Wystarczy zajrzeć na stronę internetową POLREGIO lub ich blog kolejowy.

Przykładowo w trakcie długiego weekendu możemy wybrać się w podróż relacji Kielce-Rzeszów-Kraków-Kielce. Pokonamy w sumie 510 km. Odwiedzimy w ten sposób aż trzy województwa – świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie i na bilecie mini turystycznym zapłacimy 39 zł .

d1yj0i9

Dla porównania autem na taką wycieczkę wydamy grubo ponad 300 złotych. Do tego musimy doliczyć parkingi. Te w dużych miastach kosztują nawet 5–7 zł za godzinę. Parkując na przykład przez 6–8 godzin w centrum, zapłacimy kilkadziesiąt złotych, czyli tyle samo, albo niewiele mniej, niż wynosi cena naszego weekendowego biletu.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Podróżować koleją jest bosko

Gdy mamy coraz więcej dróg szybkiego ruchu, podróżowanie pociągiem wydawać by się mogło mało atrakcyjne. Nic bardziej mylnego.

d1yj0i9

Podróżowanie pociągiem ma swój urok. To przede wszystkim interesujące doświadczenie. To cały bagaż różnorodnych wspomnień, widoków, niespiesznych rozmów i budowania relacji z innymi współpasażerami – jeśli mamy na to ochotę.

To także przygoda, jakiej wielu z nas może doświadczyć po raz pierwszy, i szczególna atrakcja dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi wożeni dziś od drzwi do drzwi nie mają nawet okazji, by spróbować znacznie fajniejszej podróży.

A gdy dodamy do tego, że pociągiem możemy przewieźć rowery – plan na weekendowy wyjazd robi się coraz ciekawszy. Przykład?

W Góry Świętokrzyskie jedziemy samochodem z rowerami, ale na miejscu nie musimy jeździć ciągle tą samą trasą. Można wyjechać znacznie dalej, a do punktu startu wrócić pociągiem.

Tak samo możemy zrobić, jadąc niemal w każdy zakątek naszego kraju

Poza tym, o czym wcześniej już wspominaliśmy, nie interesują nas parkingi, nie musimy ich szukać ani za nie płacić, nie interesują nas opłaty autostradowe ani korki. Mamy czas. Czas dla siebie.

Co jeszcze ważne – pociąg jest ekologiczny, a na tym zależy nam dziś coraz częściej. Emisja dwutlenku węgla pociągu to raptem 28 g, gdzie autem aż 102 g.

Jeśli wybierzemy pociąg, niewiele więc będzie nas ograniczać i właśnie o to chodzi w spontanicznych podróżach po kraju.

Jak bowiem śpiewała niegdyś Kora: "Więcej się można nauczyć podróżując. Podróżować, podróżować jest bosko".

Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu, ciekawe inspiracje znajdziesz na blogu POLREGIO "Zmysł podróżowania".

Pamiętaj! Planując podróż pociągiem, nie musisz już stać w kolejce po bilet na dworcu. W aplikacji POLREGIO bilet kupisz na 5 minut przed odjazdem pociągu. To takie proste!

Materiał powstał przy współpracy z Polregio
d1yj0i9
d1yj0i9