I tura wyborów prezydenckich za nami. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się w II turze. Zwycięzca otrzyma do dyspozycji kilka rezydencji.
Od 1994 roku to oficjalna siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Monumentalny gmach jest największym pałacem w Warszawie. Znajduje się pomiędzy kościołem pokarmelickim a hotelem Bristol. Budynek został wzniesiony w XVII wieku.
Kancelaria Prezydenta RP
Siedziba Kancelarii Prezydenta znajduje się w dawnym gmachu Izby Przemysłowo-Handlowej przy ul. Wiejskiej 10 w Warszawie. Sąsiaduje z Sejmem i Senatem.
Belweder
To klasycystyczna ozdoba Traktu Królewskiego w Warszawie. Powstał w latach 1819–1822. Po odzyskaniu niepodległości Belweder przeszedł na własność odrodzonego państwa polskiego i został zaliczony do reprezentacyjnych gmachów Rzeczypospolitej.
Dworek w Ciechocinku
Historia sięga czerwca 1932 roku, gdy prezydent Ignacy Mościcki przyjechał do Ciechocinka. Głowie państwa bardzo spodobało się uzdrowisko, w którym wypoczywał. Wówczas zrodził się pomysł wybudowania dworku-pałacyku przeznaczonego na rezydencję Prezydenta RP.
Hel
Kompleks mieści się po południowej stronie Półwyspu Helskiego, na terenie tzw. umocnionego Helu, nad brzegiem Zatoki Puckiej. W helskiej rezydencji gościli m.in. Vaclav Havel, król Juan Carlos, Angela Merkel czy George W.Bush.
Zamek w Wiśle
Na rezydencję Prezydenta RP na Śląsku Cieszyńskim składają się: zamek - historyczna rezydencja Prezydenta RP Ignacego Mościckiego, drewniana zabytkowa kaplica z 1909 roku oraz Zamek Dolny wraz z Gajówką.