Trwa ładowanie...

Wydał 300 zł na bilet. "Tu działy się rzeczy, które ciężko dzisiaj sobie wyobrazić"

Część podróżników już tam była, pozostali turyści zapewne marzą o odwiedzeniu największej ikony stolicy Włoch. Mowa o Koloseum, które kilkanaście dni temu zwiedził znany tiktoker, Mateusz Myla Müller. Na swoim profilu, podzielił się relacją z wizyty w starożytnym amfiteatrze. - Tu działy się rzeczy, które ciężko dzisiaj sobie wyobrazić - stwierdził.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Matuesz Myla Müller często dzieli się relacjami z popularnych miejsc turystycznych Matuesz Myla Müller często dzieli się relacjami z popularnych miejsc turystycznych Źródło: Adobe Stock
d161y61
d161y61

Mateusz Myla Müller to tiktoker, który od początku swojej działalności w mediach społecznościowych zebrał już 1,9 mln obserwatorów. Młody mężczyzna raczy swoich fanów ciekawostkami najczęściej z życia w Tajlandii. Na jego profilu nie brakuje także podróżniczych materiałów z innych krajów świata. Aktualnie przebywa na wakacjach w Europie, dlatego zabrał swoich obserwatorów na wspólne zwiedzanie włoskich zabytków.

Odwiedził jedną z najsłynniejszych budowli świata

- Wydałem 300 zł, aby zobaczyć najbardziej znany budynek na świecie, czyli Koloseum w Rzymie. Czy było warto? O tym opowiem wam już za chwilę - tymi słowami zaczyna swoje wideo Mateusz. W cenie 300 zł, które wydał na bilet wstępu do starożytnego amfiteatru, miał także audioprzewodnika. - Przewodnik mówi dość dobrze po angielsku, jednak radio działa, jakby chciało, a nie mogło - skwitował Polak.

Zakupując bilet, o którym mówił tiktoker, turyści mają również zagwarantowane pierwszeństwo wstępu do środka. - Ominięcie kolejki, szczególnie latem, jest super opcją. Samo wejście do Koloseum zajęło nam ok. 10 minut - stwierdził Polak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Turyści kochają ten kraj. "Zapominają o jednej rzeczy"

Turyści uwielbiają to miejsce

- Samo miejsce jest naprawdę ogromne - stwierdził mężczyzna. Rzymski amfiteatr Flawiuszów to gigantyczna eliptyczna budowla o długości 188 m, szerokości 156 m, obwodzie 524 m i wysokości 48,5 m, który był w stanie pomieścić od 45 do 50 tys. osób, podczas widowisk, takich jak walki gladiatorów. - Kiedy zrozumiecie, że ma ono prawie dwa tys. lat, robi to jeszcze większe wrażenie. W tym miejscu działy się rzeczy, które ciężko sobie dzisiaj wyobrazić - powiedział Mateusz z wyraźną ekscytacją w głosie.

d161y61

- 40 st. C, tłum ludzi i przepiękne Koloseum. Jak dla mnie wciąż warto - podsumował Myla.

Warto zaznaczyć, ze bilety wstępu do Koloseum można kupić w różnych ceny. Zależą one między innymi od liczby atrakcji amfiteatru, które będziemy mogli zobaczyć. Ceny te zaczynają się już od 130 zł, a najdroższe bilety, które dodatkowo obejmują wstęp do Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej, kosztują 645 zł.

d161y61

Źródło: TikTok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d161y61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d161y61