Trwa ładowanie...

Wyspy Owcze. "Nagrania z masakry prawie 1500 delfinów mrożą krew w żyłach"

Do dziś nie cichną oburzone głosy z całego świata po rzezi delfinów na Wyspach Owczych. Polowania są bez wyjątku okrutne, ale to ostatnie było wyjątkowe pod względem skali i ogromu zadanego cierpienia - komentuje Iga Głażewska z Humane Society International. Zwierzęta najpierw zagoniono łodziami na płytkie wody, a potem zabito nożami. Woda zrobiła się czerwona od krwi.

Delfiny zabite podczas Grindadráp w 2006 rokuDelfiny zabite podczas Grindadráp w 2006 rokuŹródło: Wikimedia Commons, fot: Erik Christensen
d1qtndm
d1qtndm

Kilka dni temu odbyła się doroczna rzeź grindwali na Wyspach Owczych. Jeszcze nigdy w historii podczas święta Grindadragp nie odebrano życia tylu delfinom. Zabito prawie 1500 osobników, a organizacje zajmujące się ochroną zwierząt są oburzone.

"Nagrania z masakry prawie 1500 białobocznych delfinów mrożą krew w żyłach. Polowania na wieloryby i delfiny są bez wyjątku okrutne, ale to polowanie było wyjątkowe pod względem skali i ogromu zadanego cierpienia" - mówi PAP Iga Głażewska z organizacji broniącej praw zwierząt Humane Society International (HSI).

"Brutalnie zabite delfiny, to niezwykle inteligentne, towarzyskie zwierzęta. To najprawdopodobniej największe i najkrwawsze polowanie na delfiny w historii - dodaje Głażewska.

Iga Głażewska zwraca uwagę, że rzeź delfinów "wywołała szok i potępienie również na Wyspach Owczych. Jeżeli więc z tego horroru może wyniknąć cokolwiek dobrego, to jest nim to, że sami mieszkańcy Wysp Owczych zaczęli wzywać do zakończenia polowań, uznając, że powodują one bardzo wiele cierpienia i znacząco przyczyniają się do budowania negatywnego wizerunku Wysp na świecie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Grindadrap. Brutalna rzeź ssaków na Wyspach Owczych. Tradycja sprzed 1000 lat

d1qtndm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qtndm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj