Trwa ładowanie...

Zakaz lotów do Polski. Nowa lista obejmuje 29 państw

13 października rząd przyjął nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. Przepisy nie obejmują połączeń z państw Unii Europejskiej. Jednak w dalszym ciągu aż z 29 krajów są wstrzymane rejsy do Polski.

Lotnisko w KrakowieLotnisko w KrakowieŹródło: Getty Images
d46935x
d46935x

Do wtorku, 13 października, obowiązuje ostatnio wprowadzone rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Nowy zakaz lotów obowiązuje od 14 października i ma trwać do wtorku 27 października.

Wielu podróżnych ucieszy informacja, że lista nie obejmuje krajów UE i według deklaracji państw członkowskich nic nie ulegnie w tej zmianie przez najbliższe miesiące. Z listy zniknęła Bośnia i Hercegowina. Nowym państwem jest między innymi Gruzja.

Zakaz lotów do Polski – z których państw samoloty rejsowe nie mogą lądować w naszym kraju?

Według przepisów zakaz obejmuje lotniska położone na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców przekracza 90. Nasz rząd tworzy listę na podstawie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control).

Zakaz wprowadzony 14 października obejmuje lotniska położone na terytorium:

1. Belize

d46935x

2. Czarnogóry

3. Brazylii

4. Gruzji

5. Jordanii

6. Bahrajnu

7. Gujany

8. Izraela

9. Kataru

10. Kuwejtu

11. Libii

12. Zjednoczonych Emiratów Arabskich

13. Argentyny

14. Armenii

15. Chile

16. Iraku

17. Kolumbii

18. Kostaryki

19. Libanu

20. Malediwów

21. Mołdawii

22. Panamy

23. Paragwaju

24. Peru

25. Tunezji

26. Republiki Zielonego Przylądka

27. Stanów Zjednoczonych Ameryki

28. Omanu

29. Wspólnoty Bahamów.

Zgodnie z rozporządzeniem zakaz nie obejmuje lotów m.in. wykonywanych na zlecenie albo za zgodą Prezesa Rady Ministrów, realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

d46935x

W Polsce będą mogły także lądować samoloty startujące "z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2".

Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46935x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46935x