Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Zakaz lotów. Od 30 września wrócą połączenia do strefy Schengen

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że od 30 września połączenia lotnicze mają wrócić do całej strefy Schengen, w tym do Hiszpanii. To świetne wieści dla osób, które wciąż planują urlop po sezonie, ale też zaskakujące, bo dzienna liczba zachorowań w tym kraju wzrasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 30 września
Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 30 września (Getty Images, Fot: NurPhoto)

W piątek pod obrady rządu skierowany został projekt rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

"Od 30 września mają wrócić połączenia lotnicze do całej strefy Schengen, w tym do Hiszpanii" - poinformował resort infrastruktury. Dodano, że zakazem lotów ma być objętych 29 państw, a nowe rozporządzenie będzie obowiązywać od 30 września do 13 października.

"Październik to na rynku lotniczym niski sezon, w którym co roku obserwujemy znaczący spadek ruchu lotniczego. Obecnie też widzimy, że przewoźnicy sami odwołują lub zawieszają część połączeń, spada również stopień obłożenia lotów, które się odbywają. Tym samym zakładany efekt zakazów - ograniczenia skali podróży do krajów o wyższym stopniu zakażeniu - wynika z naturalnego trendu rynkowego" - tłumaczy w komunikacie wiceminister infrastruktury Marcin Horała. - "Ponadto, utrzymujemy wciąż bardzo wysoki reżim bezpieczeństwa epidemiologicznego na wszystkich lotniskach w Polsce. Możemy więc bezpiecznie kontynuować stopniowe znoszenie zakazów lotów".

Zakaz lotów - zaskakująca decyzja rządu

Zmiany oznaczają, że od 30 września miałyby powrócić połączenia m.in. do Hiszpanii. Decyzja jest zaskakująca, bo dzienna liczba przypadków zachorowań na koronawirusa w tym kraju przekroczyła już 10 tys.

Resort podkreślił, że w rozporządzeniu nadal obowiązywać będzie zasada, że państwo znajdujące się na liście zakazów może być z niej zdjęte niezwłocznie po notyfikowaniu wprowadzenia obowiązku przedstawienia aktualnego negatywnego wyniku testu na COVID-19 przed wejściem na pokład samolotu. Tak stało się ostatnio w przypadku Francji.

Slot

Zakaz lotów - kiedy nowe rozporządzenie?

Obecnie rozporządzenie o zakazie lotów obowiązuje do 29 września. Nowe będzie obowiązywało w dniach 30 września - 13 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w prezencie - odcinek 4

Podziel się opinią

Share
Slot