Trwa ładowanie...

Zamiast raf koralowych polskie jeziora. Kryją się w nich ciekawe skarby

Warmia i Mazury to miejsca, gdzie znajdują się jedne z najciekawszych i najczystszych akwenów wodnych w naszym kraju. Niektóre z nich przyciągają poszukiwaczy wojennych reliktów i tajemnic. Różne rzeczy skrywają dna tamtejszych jezior.

Share
Zamiast raf koralowych polskie jeziora. Kryją się w nich ciekawe skarby
Źródło: Shutterstock.com
d2672ks

Najpopularniejsze wśród nurków jest Jezioro Świętajno. Ma najczystszą wodę na Mazurach Południowych i można w nim dojrzeć kilka interesujących wraków (np. jacht i dwa trabanty).

Wojenne niespodzianki spoczywają także na dnie Jeziora Pluszne. To tam w latach 30-tych Niemcy zbudowali lotnisko. Głębiny tego akwenu skrywają kilka większych i mniejszych bomb z tamtego okresu oraz elementy samolotu Ju-87, który we wrześniu 1939 r. uczestniczył w bombardowaniu Warszawy.

Za jeden z najciekawszych akwenów na Warmii i Mazurach uchodzi także Jezioro Piłakno, znajdujące się w okolicach Mrągowa. Latem widoczność sięga tam nawet ośmiu metrów. Można wówczas zobaczyć m.in. dawne stanowisko archeologiczne i osady z epoki żelaza.

Na dnie Niegocina zlokalizowano zaś drewnianą barkę o długości ponad 17 metrów, której wiek może przekraczać nawet sto lat. Natomiast na dnie Jeziora Mamry możemy podziwiać łódkę "Arabella", którą celowo w nim zatopiono. A nie są to wszystkie polskie jeziora, które przyciągają nurków. Inne także mają swoje unikatowe skarby.

d2672ks

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Miecz w wodzie. Niezwykłe odrycie 8-latki

d2672ks

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2672ks
d2672ks