Trwa ładowanie...
miasta
oprac. NGU
05-07-2023 12:09

Zamieszanie na włoskich ulicach. Policja wciąż dostaje zgłoszenia

Włoskie media informują, że policja i inne służby codziennie otrzymują zgłoszenia od mieszkańców, dotyczące węży pełzających po ulicach Rzymu. Wąż czteropasiasty, zielony wąż biczowy oraz zaskroniec - to najczęściej spotykane gatunki w różnych dzielnicach Wiecznego Miasta.

Na ulicach Rzymu zaczyna panować coraz większy chaosNa ulicach Rzymu zaczyna panować coraz większy chaosŹródło: Adobe Stock
d3x6o9p
d3x6o9p

Rzym to jedno z ulubionych włoskich miast turystów z całej Europy. Stolica Włoch od pewnego czasu boryka się z niecodziennym problemem, jakim są gady na ulicach. Chociaż węże w zdecydowanej większości nie są jadowite, w mieście panuje coraz większe zaniepokojenie i strach.

Problemy w Rzymie

Psy i koty to niejedyne zwierzęta, które w ostatnim czasie można spotkać w Rzymie. - Najpierw zaczęły tam grasować dziki, teraz jeszcze doszła do tego plaga węży - zauważają rzymianie. Kiedy w parkach, na skwerach, na osiedlach i na chodnikach widzą pełzające gady, często nie wiedzą, do kogo się zwrócić.

Stowarzyszenie obrońców natury i praw zwierząt Earth wyjaśnia, że w stolicy Włoch nie funkcjonują służby wyspecjalizowane w wyłapywaniu okazów dzikiej fauny. Dlatego też zdarza się, że to Earth otrzymuje po kilkadziesiąt sygnałów dziennie od przerażonych mieszkańców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Przez pół roku mieszkała we włoskich miastach. Oto, co myślą tam o Polakach

d3x6o9p

- Informacje o wężach widzianych w Rzymie są już na porządku dziennym - przyznają eksperci ze stowarzyszenia Earth, którzy podejmują się zadania ustalenia gatunku gada i stwierdzenia, czy jest on groźny.

Węże na ulicach

Chodzi zarówno o węże żyjące dziko na terenach zielonych, jak i porzucone przez właścicieli oraz te, które im uciekły. Niedawno na ulicy w jednej z centralnych dzielnic znaleziono ponad trzymetrowego pytona.

Na szczęście, uspokajają specjaliści, w zdecydowanej większości przypadków są to niejadowite węże, które znajdują się w środowisku przyrodniczym, podlegającym działaniu człowieka. Jak dodają, wtedy żadna interwencja nie jest potrzebna, a wiele telefonów na policję to efekt strachu, jaki gad wywołuje u człowieka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3x6o9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x6o9p