Trwa ładowanie...

Zapytali o wakacyjne obawy. Bardziej boją się brzydkiej pogody niż COVID-19

Jak wynika z najnowszego badania, po ponad dwóch latach pandemii 70 proc. Włochów planujących wakacje nie boi się już COVID-19. Więcej - bo aż 80 proc. - martwi się pogodą.

Turyści na plaży we Włoszech Turyści na plaży we Włoszech Źródło: Adobe Stock, fot: Jihyun Seo / EyeEm
d304z6o
d304z6o

Rezultaty sondażu zostały opublikowane przez włoskie media. Z badania wynika, że 82 proc. dorosłych mieszkańców Włoch zamierza latem wyjechać na urlop.

Głównym zmartwieniem jest brzydka pogoda

Najczęściej wymienianą obawą jest niepogoda, która może zepsuć wakacje. Poza tym prawie trzy czwarte ankietowanych boi się jedzenia niskiej jakości, a dwie trzecie - innych warunków pobytu niż zapowiadano.

60 proc. Włochów obawia się, że zachoruje w czasie urlopu, ale nie na COVID-19. Co więcej, jako powody do zmartwień uczestnicy sondażu wymienili nieprzewidziane wydatki, złą obsługę w hotelu oraz to, że wypoczynek może zostać przerwany przez telefon z pracy.

d304z6o

Koronawirus już nie taki straszny?

Chorobę w wyniku zakażenia koronawirusem wskazano na dalszym miejscu. Skąd taki wynik? Blisko jedna piąta Włochów brak obaw na tym tle tłumaczy szczepieniem, a około 60 proc. przejściem choroby w przeszłości.

Co ciekawe, niemal 70 proc. osób zadeklarowało, że nie założy maseczki podczas wakacji tam, gdzie nie będzie obowiązkowa. Tylko 11 proc. badanych zamierza nosić ją zawsze.

Ostatnio we Włoszech notuje się codziennie od kilkunastu do ok. 20 tys. zakażeń i po kilkadziesiąt zgonów na COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty

d304z6o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d304z6o