Trwa ładowanie...

Zima na początku lata. W Tatrach sypnęło śniegiem

Od kilku dni zapowiadano opady śniegu w górach. Prognoza pogody się sprawdziła, a Dolina Pięciu Stawów Polskich została pokryta białym puchem. Mimo że jest połowa czerwca, Tatry wyglądają jak w środku zimy.

Share
Zima na początku lata. W Tatrach sypnęło śniegiem
Źródło: Facebook.com, fot: Pięć Stawów
d137ssm

Będąc aktualnie w Tatrach trudno uwierzyć, że jest początek lata. Temperatura wynosi 0 st. C (w wyższych partiach Tatr temperatura jest ujemna), a szczyty i lasy są pokryte śniegiem. Turyści, którzy są teraz w górach, muszą być mocno zaskoczeni pogodą.

"Powyżej górnej granicy lasu na szlakach w Tatrach Wysokich po północnej stronie grani, w żlebach i w kotłach są płaty twardego śniegu. Dotyczy to szlaku na Rysy, na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, Żlebu Kulczyńskiego oraz szlaku na Zawrat i na Kozią Przełęcz od strony Hali Gąsienicowej" – brzmi treść komunikatu opublikowanego na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pracownicy TPN informują, że do pokonywania wymienionych w komunikacie miejsc potrzebny jest sprzęt zimowy (raki i czekan). Ostrzegają też, że powyżej 1500 m n.p.m. szlaki mogą być oblodzone i pokryte cienką warstwą śniegu, a niski pułap chmur ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie. Dlatego wszyscy, którzy udają się w Tatry, powinni z dużą dozą ostrożności dobierać trasy wycieczek.

d137ssm

Źródło: tatromaniak.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ile kosztuje nocleg w górach?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d137ssm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d137ssm
d137ssm