Trwa ładowanie...
d3il1r3

Zniknie ponad 20 rodzajów znaków drogowych

Niemieckie ministerstwo transportu rząd zamierza zlikwidować ponad 20 rodzajów znaków drogowych. Od nowego roku z niemieckich ulic i dróg mają zniknąć znaki, które odwracają uwagę kierowców od drogi, a jednocześnie nie dają im żadnych konkretnych informacji.

d3il1r3
d3il1r3

Minister transportu Wolfgang Tiefensee chciałby zlikwidować znaki przestarzałe lub wręcz wprowadzające kierowców w błąd. _ Im mniej elementów będzie rozpraszało koncentrację kierowców, tym bardziej zwiększy się bezpieczeństwo na drogach _ - powiedział Tiefensee. Jego resort zamierza usunąć z dróg 22 znaki. Wśród nich znajdą się między innymi ostrzeżenia przed opadami śniegu i przed nagłym końcem drogi na brzegu akwenu wodnego.

Padający śnieg kierowca zobaczy także bez znaku, a niezabudowanych brzegów praktycznie w Niemczech już nie ma - tłumaczy ministerstwo.

Z dróg zniknąć mają również znaki przekazujące fałszywe informacje, jak ostrzeżenie przed zalegającymi kamieniami, które poprzez swoją formę sugeruje kierowcom, że mogą spodziewać się lawin.

Minister Tiefensee chce przedyskutować swoje propozycje z resortami transportu poszczególnych krajów związkowych. Jeśli dojdą do porozumienia, zbędne znaki zostaną usunięte z początkiem przyszłego roku.

d3il1r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3il1r3