Trwa ładowanie...

Zwichnięcia, skręcenia, złamania. Narciarze i snowboardziści mają na co uważać

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Zwichnięcia, skręcenia, złamania. Narciarze i snowboardziści mają na co uważaćŹródło: Shutterstock.com
d2pmfq7

– W ostatnich latach jedna z najdroższych pomocy medycznych udzielona Polakowi podczas sezonu narciarskiego wydarzyła się na stoku w Austrii. W wyniku wypadku klient doznał poważnego urazu głowy oraz złamania żeber. Niezbędny okazał się transport śmigłowcem do szpitala, hospitalizacja oraz transport medyczny do Polski w eskorcie lekarza i pielęgniarki. Całość poniesionych kosztów wyniosła ponad 81 tys. zł – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Najdroższy helikopter

Urazy dolnych i górnych kończyn, a także naciągnięcia i zerwania więzadeł mogą spowodować, że narciarza nie da się ewakuować w inny sposób niż helikopterem ratunkowym.

– Ponad 50 tys. zł wyniosła pomoc, której udzielono w Szwajcarii klientowi, który w wyniku upadku na stoku złamał rękę i uszkodził nerw. Niezbędny był transport ze stoku, operacja oraz hospitalizacja. Pamiętajmy, że jeśli do wypadku dojdzie w odległym miejscu i wykorzystany zostanie helikopter ratunkowy to opłata za niego wynosi średnio ok. 18 tys. zł. W każdym przypadku jest to bardzo drogi serwis medyczny. Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniej polisy – mówi Piotr Ruszowski.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Posiadając ubezpieczenie nie musimy samodzielnie ponosić kosztów usług medycznych lub uzyskamy ich refundację.

d2pmfq7

– Rekomendujemy polisy na kwotę nie niższą niż 80 tys. zł dla kosztów leczenia i assistance oraz nie mniej niż 100 000 zł dla OC – dodaje Piotr Ruszowski.

Źródło: Mondial Assistance

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mamy nagranie z historycznego zjazdu Bargiela. Ujęcia zapierają dech w piersiach!

d2pmfq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pmfq7