Trwa ładowanie...

Zwierzęta na pokładzie samolotu. Wydano decyzję w sprawie m.in. miniaturowych koników

Pasażerowie często zabierają na pokład samolotu zwierzęta, które mają im zapewnić emocjonalne wsparcie. Dochodziło na tym tle do nadużyć, bo czy rybka akwariowa albo wąż może zapewnić taką podporę? A co z kucykiem? Czy on również może lecieć razem z podróżnym?

Zwierzęta na pokładzie samolotu. Wydano decyzję w sprawie m.in. miniaturowych konikówŹródło: Shutterstock.com
duymuzz
duymuzz

Wątpliwości te rozwiewa amerykański Departament Transportu, który ogłosił, że miniaturowe koniki mogą latać razem z podróżnymi jako tzw. "zwierzęta służbowe", czyli takie, które spełniają terapeutyczne zadanie i stanowią emocjonalne wsparcie bądź są przewodnikami dla osób niewidomych. Na tej krótkiej liście znalazły się koty, psy i kucyki. To dlatego, że mini-koniki bywają np. pomocnikami osób niewidzących.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Stowarzyszenie Stewardes (AFA) oraz inne organizacje zwróciły uwagę ustawodawcom na nadużycia pasażerów, którzy zabierali na pokład coraz więcej zwierząt, twierdząc, że podróż np. z chomikiem obniży stres podczas podróży. AFA podkreśliło, że to ważna sprawa, jeśli chodzi o "kwestię bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony" i "negatywnie wpływa na pasażerów".

W Stanach Zjednoczonych pewne typy zwierząt mogą latać bezpłatnie w kabinie. Określa to Ustawa o transporcie lotniczym z 1986 r. Według niej pasażer może zabrać np. psa-przewodnika jako "zwierzę służbowe".

duymuzz

Ale przepisy pozwalają też na obecność tzw. zwierzęcia towarzyszącego, które ma być wsparciem emocjonalnym dla podróżującego. Aby taki pupil mógł przebywać w trakcie lotu z opiekunem, potrzebne jest odpowiednie zaświadczenie np. od psychiatry. Wspomniane zaświadczenia zaczęto wystawiać wręcz masowo, a na samolot pasażerowie zaczęli wnosić indyki, węże czy pająki.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Swego czasu było głośno o pewnej kobiecie, której pracownicy United Airlines odmówili wejścia na pokład z… pawiem. Zgodnie ze stanowiskiem przewoźnika, paw nie spełniał wymogów dotyczących wagi i rozmiarów.

Według nowego rozporządzenia Departamentu Transportu linie lotnicze będą mogły odmówić transportu węży, innych gadów, fretek, gryzoni czy pająków jako "zwierząt służbowych". I nie będą podlegać karze.

duymuzz

Pasażerowie mogą zabrać na lot psa, kota lub kucyka, ale pod warunkiem, że będą mieli odpowiednie dokumenty, które potwierdzą, że pupil w podróży ułatwi im podróż i dotarcie do miejsca docelowego.

Źródło: FoxNews

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak wygląda paw albinos. To prawdziwa rzadkość

duymuzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duymuzz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj