Trwa ładowanie...
d3tmjon

100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Biało-czerwone iluminacje m.in. w Kuwejcie, Izraelu i Kalifornii

Stulecie odzyskania niepodległości świętowane jest na całym świecie. Na znanych obiektach wielu krajów pojawiły się biało-czerwone barwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Biało-czerwone iluminacje m.in. w Kuwejcie, Izraelu i Kalifornii
(Twitter.com/PLinIsrael)
d3tmjon

*Biało-czerwone barwy mogli oglądać mieszkańcy Paryża. * W narodowe polskie barwy zaświeciła się bowiem słynna wieża Eiffla.

Z okazji 11 listopada, polskie akcenty znajdziemy w Czechach. Wieża ratusza w Ostrawie przez dwa dni ma świecić na biało-czerwono.

*Święto niepodległości obchodzą z nami również Litwinie. * Na biało-czerwono oświetlono pomnik Trzech Krzyży, Biały Most oraz Most im. Króla Mendoga w Wilnie.

*W sobotę wieczorem barwy polskiej flagi narodowej pojawiły się w Kuwejcie. * Dzięki staraniom polskiej ambasady, o 20 lokalnego czasu podświetlone zostały trzy słynne Wieże Kuwejckie.

*Polskie barwy zagościły również na ratuszu w Tel Awiwie. * "Ratusz w Tel Awiwie właśnie zaświecił się na biało-czerwono – Izrael świętuje 100-lecie razem z nami!” – napisali przedstawiciele polskiej ambasady w Izraelu.

*Na biało-czerwono zaświecił się także budynek fińskiego MSZ w Helsinkach. * Podświetlono również atrakcję turystyczną "Pacific Wheel" znajdującą się w Santa Monica w Kalifornii. Natomiast na dziedzińcu Twierdzy Kijowskiej pojawił się biało-czerwony orzeł z 2,5 tysiącem zniczy.

W niedzielę na całym świecie pojawi się jeszcze więcej biało-czerwonych iluminacji. Podświetlonych będzie ponad 30 zabytków, m.in. egipskie piramidy, Krzywa Wieża w Pizie, statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro i najwyższy budynek w Ameryce Południowej - Torre Costanera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Debata WP na 100-lecie niepodległości

d3tmjon

Podziel się opinią

Share

d3tmjon

d3tmjon