ycipk-2o7uxl

40 kg śmieci w brzuchu walenia. Przerażające znalezisko na Filipinach

Nadmiar śmieci, których "najadł się" waleń, mógł doprowadzić do jego zatrucia, infekcji i śmierci. Nic dziwnego, skoro w żołądku ssaka znaleziono aż 40 kg plastikowych opakowań. "Nie byłem przygotowany na taką ilość" – powiedział prezes D'Bone Collector Museum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Było tego tak dużo, że plastik zaczął się zwapniać"
"Było tego tak dużo, że plastik zaczął się zwapniać" (Facebook.com, Fot: D' Bone Collector Museum Inc.)
ycipk-2o7uxl

Już po raz kolejny sieć obiegła informacja dotycząca zwierzęcia, w ciele którego znaleziono plastik. Tym razem odkrycie również szokuje. W żołądku zyfii gęsiogłowej znajdowało się aż 40 kg plastikowych opakowań, w tym 16 worków na ryż. To one przyczyniły się do śmierci morskiego ssaka.

ZOBACZ TEŻ: Rzeka butelek. Aż trudno uwierzyć, że pod spodem jest woda

ycipk-2o7uxl

- Ten waleń miał najwięcej plastiku, ile kiedykolwiek widzieliśmy w ciele wieloryba - powiedział Darrell Blatchley, prezes D'Bone Collector Museum w rozmowie z CNN. Nie byłem przygotowany na taką ilość. Było tego tak dużo, że plastik zaczął się zwapniać – dodał.

Używanie plastiku jest szczególnym problemem w państwach azjatyckich. Zgodnie z raportem organizacji ochrony środowiska Ocean Conservancy z 2015 r. oraz McKinsey Center for Business and Enviroment, 5 krajów - Chiny, Indonezja, Filipiny, Wietnam i Tajlandia - są odpowiedzialne za 60 proc. plastikowych śmieci, które trafiają do oceanów.

ycipk-2o7uxl

Choć wiele państw, zwłaszcza w Europie, podejmuje konkretne kroki na rzecz ochrony środowiska, część świata mocno bagatelizuje problem. Według brytyjskiego rządu, poziom plastiku w oceanach może się potroić w ciągu dekady, jeśli nie zostaną podjęte w tej sprawie konkretne kroki – przede wszystkim w Azji i Afryce.

Źródło: BBC / RMF24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2o7uxl
Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2o7uxl

ycipk-2o7uxl
ycipk-2o7uxl