Trwa ładowanie...

40 kg śmieci w brzuchu walenia. Przerażające znalezisko na Filipinach

Nadmiar śmieci, których "najadł się" waleń, mógł doprowadzić do jego zatrucia, infekcji i śmierci. Nic dziwnego, skoro w żołądku ssaka znaleziono aż 40 kg plastikowych opakowań. "Nie byłem przygotowany na taką ilość" – powiedział prezes D'Bone Collector Museum.

40 kg śmieci w brzuchu walenia. Przerażające znalezisko na FilipinachŹródło: Facebook.com, fot: D' Bone Collector Museum Inc.
d3n3tn2
d3n3tn2

Już po raz kolejny sieć obiegła informacja dotycząca zwierzęcia, w ciele którego znaleziono plastik. Tym razem odkrycie również szokuje. W żołądku zyfii gęsiogłowej znajdowało się aż 40 kg plastikowych opakowań, w tym 16 worków na ryż. To one przyczyniły się do śmierci morskiego ssaka.

ZOBACZ TEŻ: Rzeka butelek. Aż trudno uwierzyć, że pod spodem jest woda

- Ten waleń miał najwięcej plastiku, ile kiedykolwiek widzieliśmy w ciele wieloryba - powiedział Darrell Blatchley, prezes D'Bone Collector Museum w rozmowie z CNN. Nie byłem przygotowany na taką ilość. Było tego tak dużo, że plastik zaczął się zwapniać – dodał.

Używanie plastiku jest szczególnym problemem w państwach azjatyckich. Zgodnie z raportem organizacji ochrony środowiska Ocean Conservancy z 2015 r. oraz McKinsey Center for Business and Enviroment, 5 krajów - Chiny, Indonezja, Filipiny, Wietnam i Tajlandia - są odpowiedzialne za 60 proc. plastikowych śmieci, które trafiają do oceanów.

Choć wiele państw, zwłaszcza w Europie, podejmuje konkretne kroki na rzecz ochrony środowiska, część świata mocno bagatelizuje problem. Według brytyjskiego rządu, poziom plastiku w oceanach może się potroić w ciągu dekady, jeśli nie zostaną podjęte w tej sprawie konkretne kroki – przede wszystkim w Azji i Afryce.

Źródło: BBC / RMF24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3n3tn2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n3tn2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj