Trwa ładowanie...

Albańczycy zmienią nazwę ulicy przy której stoi ambasada Rosji

Ulica przy której znajduje się rosyjska ambasada w Tiranie będzie nosić nazwę "Wolnej Ukrainy" - poinformowały władze albańskiej stolicy. W ostatnich dniach na taki ruch zdecydowało się też kilka innych miast.

Tirana, Albania Tirana, Albania Źródło: Getty Images, fot: Martin Siepmann
dc0w336
dc0w336

Po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę wiele miast w Europie zademonstrowało swoją solidarność. Niektóre postanowiły zmienić nazwy ulic, na których znajdują się rosyjskie ambasady. Stało się tak m.in. w Wilnie (ulica Bohaterów Ukrainy) i Rydze (ulica Niepodległej Ukrainy). Oznacza to, że ambasady muszą zmienić swój oficjalny adres - na wizytówkach, w Internecie i we wszelkiej korespondencji.

Wiadomość o zmianie przekazał burmistrz Tirany Erion Veliaj, który zaznaczył, że jest to wyraźny znak solidarności z Ukrainą.

Nie tylko rosyjską ambasadę czeka zmiana

Co ciekawe, w Tiranie przy tej samej ulicy mieszczą się również ambasady Kosowa i Serbii tworząc interesujący trójkąt geopolityczny. Serbia - sojusznik Rosji - który odmówił wprowadzenia sankcji i zezwala na prorosyjskie marsze w Belgradzie, również będzie musiała przyjąć nową nazwę ulicy.

dc0w336

Watro wspomnieć, że na podobny ruch zdecydowała się największa dzielnica Pragi. Jej władze zwróciły się do miasta z prośbą o zmianę nazwy ulicy Korunovační (pol. Koronacyjnej) na ulicę Ukrajinských hrdinů (pol. Ukraińskich bohaterów).

Źródło: exit.al

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pomoc na granicy. Niesamowity gest koła gospodyń wiejskich

dc0w336
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dc0w336