Trwa ładowanie...
włochy
07-02-2014 16:07

Alta Badia - najsłynniejszy kurort Włoch

Dolomity to niezwykle atrakcyjne i popularne miejsce dla wszystkich amatorów białego szaleństwa. Tutejszy klimat, niska wilgotność powietrza, puszysty śnieg i prawie 80 proc. słonecznych dni w sezonie sprawiają, że stoki wręcz roją się od narciarzy. Najsłynniejszym kurortem jest tu Alta Badia.

Alta Badia - najsłynniejszy kurort WłochFot: leo.laempel, CC licence, flickr. com
dqsv6wr

Tutejsze stoki narciarskie znajdują się na pomiędzy 1500 a 3300 m n.p.m. i dzięki temu zawsze możemy liczyć na idealną pokrywę śnieżną. Alta Badia, jeden z najsłynniejszych kurortów we Włoszech, powstała z inicjatywy pięciu gmin Corvara, Colfosco, La Villa, Pedraces i San Cassino. Zarząd gmin zdecydował o zbudowaniu jednego ośrodka narciarskiego. Obiekt wchodzi w skład regionu objętego specjalnym karnetem Dolomiti superskipassem. Dla narciarzy przygotowano tutaj aż 130 kilometrów tras o każdym stopniu trudności. Najdłuższy zjazd to Alta Badia/Hochabteital, trasa Vallon-Corvara o 4,3 km długości, gdzie różnica poziomów wynosi 973 m.

Dolomiti SuperSki to prawdopodobnie jeden z najlepszych obiektów narciarskich świata. Na całość składa się 12 ośrodków, 1200 km znakomicie przygotowanych tras zjazdowych, o różnych stopniach trudności, wznoszących się na wysokość prawie 3300 m n.p.m., wyposażonych w około 450 najnowocześniejszych wyciągów.

Liczba tras Alta Badia: 95
Kilometry tras: 130 km
- proste (blue) - 70 km
- średnim (czerwony) - 52 km
- trudne (czarne) - 8 km

Najdłuższe trasy: 8,5 km Lagazuoi i Vallon - Corvara 4,3 km

W Alta Badia po raz kolejny odbyła się niezwykła impreza, Audi Chef's Cup. Cudowne widoki, idealne górskie stoki i fantastyczne jedzenie przyciągnęły najlepszych szefów kuchni z całego świata.

at/if

dqsv6wr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqsv6wr