Trwa ładowanie...

Australia - pierwszy na świecie hotel z gry Monopoly

Na Federation Square w Melbourne (Australia) stanął pierwszy na świecie hotel, wzorowany na popularnej grze Monopol. Mały czerwony domek, w którym mieszczą się dwie osoby, wygląda jak plastikowe obiekty znane z planszówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Australia - pierwszy na świecie hotel z gry Monopoly
(Scott Barbour/Getty Images)

Na Federation Square w Melbourne (Australia) stanął pierwszy na świecie hotel, wzorowany na popularnej grze Monopoly. Mały czerwony domek, w którym mieszczą się dwie osoby, wygląda jak plastikowe obiekty znane z planszówki.

Hotelik typu _ pop-up _ (obiekt sezonowy, mobilny, instalowany na czas jakiegoś wydarzenia) postawiła firma McDonald’s w ramach promocji powrotu gry do sieci restauracji w Australii. Obiekt mierzy 2,4 m na 3 m. Do jego wnętrza prowadzi karta z nazwą ulicy. W środku znajduje się łózko, a na nim pościel ze znakiem zapytania (jak na karcie szansy). Ściany zdobią plakaty z napisami „darmowy parking” i „idziesz do więzienia” oraz wieszak.

Ekskluzywnymi gośćmi hotelu były dwie Australijki, które wygrały konkurs organizowany przez sieciówkę. Teraz wnętrze mogą oglądać turyści. - Monopoly jest jedną z gier rodzinnych, z którymi każdy z nas ma wspomnienia. Chcieliśmy przywrócić ją do życia w nietypowy sposób – mówi Jenni Dill, dyrektor marketingu McDonald’s Australia.

Ilona Raczyńska/wg

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot