Trwa ładowanie...

Austria. Narty tylko dla zaszczepionych?

Rząd Austrii chce zapewnić turystom bezpieczny zimowy wypoczynek w Alpach. To wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Osoby niezaszczepione nie będą mogły skorzystać z wyciągów narciarskich?

Austria chce zapewnić turystom bezpieczny wypoczynek w Alpach. Niezaszczepieni nie pojadą na narty Austria chce zapewnić turystom bezpieczny wypoczynek w Alpach. Niezaszczepieni nie pojadą na narty Źródło: Adobe Stock, fot: Roman Babakin
dc485zt
dc485zt

Sezon zimowy 2020/21 był dla turystyki narciarskiej wielkim niepowodzeniem. Austria wyciągnęła wnioski i wprowadza zmiany. Stoki narciarskie i hotele w Alpach przygotowują się do sezony i zapraszają chętnych do skorzystania z zimowych atrakcji. Jednak nie wszyscy będą mieli tę przyjemność, ponieważ rząd Austrii wprowadza poważne ograniczenia.

Kto pojedzie na narty?

Władze Austrii chcą zapewnić podróżującym jak najlepsze bezpieczeństwo. Gospodarka nie może pozwolić sobie na totalny brak przyjezdnych i załamanie jakie miało miejsce w poprzednim sezonie.

dc485zt

Na stoki narciarskie zostaną wpuszczone osoby, które są w pełni zaszczepione, te które posiadają zaświadczenie o ozdrowieniu lub o negatywnym wyniku testu. Obowiązywać będzie zasłanianie ust i nosa, a jeśli zwiększy się liczba zachorowań ograniczenia będą zaostrzane. Rząd zapowiedział, że zamiast zasady 3G (z niemieckiego geimpft, genesen, getestet - zaszczepiony, wyzdrowiały, przetestowany), będzie obowiązywała zasada 2G - na stoki będą wpuszczane osoby zaszczepione i ozdrowiałe.

Hotele i restauracje w sezonie zimowym

Na informacje dotyczące wstępu do hoteli i restauracji trzeba jeszcze poczekać. Rząd Austrii pracuje nad wytycznymi, ponieważ rozpoczął się sezon grypowy i sytuacja epidemiczna może się zaostrzać. W poprzednim sezonie obiekty noclegowe i gastronomiczne były pozamykane dla podróżujących, co przyczyniło się do niewielkiej frekwencji na stokach narciarskich.

Turystyka narciarska jest bardzo ważnym elementem gospodarki. Szacuje się, że połowa urlopów zimowych spędzana jest w Austrii. Kraj musi więc dołożyć wszelkich starań, aby "białe szaleństwo" było w pełni bezpieczne dla turystów z całego kontynentu.

dc485zt

Źródło: bankier.pl / Fly4Free

Dotarli na dno "Piekielnej studni”. Badacze z Omanu pokazują nowe nagrania z dziury w Jemenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dc485zt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc485zt