Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Szykują się zmiany dla podróżnych. Dowód osobisty nie wystarczy

Od 1 października zmieniają się zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli granicznej nie wystarczy już okazanie dowodu osobistego. Potrzebny będzie inny dokument. Wyjątek stanowią osoby, które mają status osiedlonych lub tymczasowo osiedlonych.

Zmiany wjazdu do Wielkiej Brytanii wejdą w życie 1 października Zmiany wjazdu do Wielkiej Brytanii wejdą w życie 1 października Źródło: Adobe Stock, fot: S.SONNET
d47v7fu
d47v7fu

Podróżując do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r., trzeba będzie mieć ze sobą ważny paszport. Niestety, w związku z brexitem, dowód osobisty już nie wystarczy.

Wielka Brytania - z dowodem osobistym tylko osoby ze statusem osiedlonych

Wyjątek stanową osoby, które posiadają status osób osiedlonych lub tymczasowo osiedlonych w Wielkiej Brytanii. Status został im przyznany na podstawie dowodu osobistego, więc w tym przypadku ten dokument wystarczy.

"W tym przypadku wjazd na podstawie dowodu osobistego będzie możliwy co najmniej do końca 2025 roku. Osoby posiadające status osoby osiedlonej powinny przekraczać granicę brytyjską na podstawie dokumentu tożsamości powiązanego ze swoim cyfrowym profilem osiedlonego. W przypadku zmiany dokumentu tożsamości należy niezwłocznie zaktualizować swoje dane logując się do swojego cyfrowego profilu osoby osiedlonej" - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wielka Brytania - powstanie czerwona lista krajów wysokiego ryzyka COVID-19

To jednak nie koniec zmian w Wielkiej Brytanii, bo od 4 października, a dokładnie od godz. 5 rano czasu polskiego w związku z pandemią koronawirusa, powstać ma czerwona lista krajów wysokiego ryzyka. Państwa, które się na niej nie znajdą, traktowane będą jako bezpieczne.

d47v7fu

Zasady wjazdu z krajów, które nie są na czerwonej liście, będą zależały od tego, czy się jest w pełni zaszczepionym, czy nie.

Źródło: MSZ, PAP

Starożytne kule. Tajemnicze znalezisko w grobowcu w Wielkiej Brytanii

d47v7fu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47v7fu