Trwa ładowanie...
d3dpxyw
anglia
03-11-2006 12:19

BBC: Brytyjska młodzież najgorsza w Europie- narkotyki, alkohol, seks

Brytyjska młodzież jest jedną z najgorszych w Europie - wskazują wyniki badań przedstawione na portalu internetowym BBC.

d3dpxyw
d3dpxyw

Brytyjska młodzież jest jedną z najgorszych w Europie - wskazują wyniki badań przedstawione na portalu internetowym BBC.

W raporcie Instytutu ds. Badań Polityki Społecznej wskazano, iż brytyjska młodzież wyprzedza swych rówieśników z innych państw Europy jeśli chodzi o niemal wszystkie wskaźniki tzw. złego zachowania jak spożycie narkotyków i alkoholu, przemoc czy rozwiązłość.

Zdaniem naukowców taki stan rzeczy należy przede wszystkim łączyć z upadkiem rodzinnych i społecznych więzi w Wielkiej Brytanii.

Według autorów raportu, 15-letni Brytyjczycy w porównaniu z kolegami z Niemiec, Francji czy Włoch o wiele więcej piją, angażują się częściej w bójki a także większa ich część ma już doświadczenia seksualne.

W Anglii 43 procent piętnastoletnich chłopców spędza większość wieczorów z kolegami; w Szkocji - aż 59 procent. Dla porównania, we Francji tylko 19 proc. chłopców spędza czas w ten sposób. Europejskie nastolatki także częściej jedzą z rodziną wspólny posiłek. Aż 93 procent włoskich nastolatków regularnie jada z całą rodziną - w Wielkiej Brytanii wspólny posiłek w domu je nie więcej niż 64 procent nastolatków.

d3dpxyw

Aż 38 procent brytyjskich piętnastolatków próbowało marihuany - w porównaniu z 7 procentami Szwedów i 27 procentami Niemców w tym samym wieku. Brytyjska młodzież jest też w o wiele większym stopniu nastawiona konsumpcyjnie do życia - twierdzą autorzy raportu.

Zdaniem naukowca Instytutu, Nicka Pearce\'a, dane te świadczą przede wszystkim o rosnącej przepaści pomiędzy nastoletnimi dziećmi a dorosłymi. Młodzież przyjmuje wzorce zachowania od swych rówieśników a nie dorosłych, nie ucząc się społecznych postaw. To z kolei - podkreślono w konkluzji raportu - sprawia, iż młodzi ludzie mogą być bardziej narażeni na porażkę w dalszym życiu.

(PAP)

d3dpxyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dpxyw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj