Trwa ładowanie...
d1o1m1p

Beatlesowskie Strawberry Field zostanie udostępnione turystom

Ogród i sierociniec Strawberry Field w Liverpoolu, miejsce dziecięcych zabaw Johna Lennona, ma otrzymać nowe życie. Armia Zbawienia ogłosiła plan otwarcia ich dla publiczności. Dziś mija pół wieku od ukazania się słynnej kompozycji Beatlesów "Strawberry Fields Forever", zainspirowanej wczesnymi latami życia Johna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beatlesowskie Strawberry Field zostanie udostępnione turystom
(Shutterstock.com)
d1o1m1p

Mały Lennon zwykł się tam bawić i przychodzić, gdy chciał być sam. Dziś dziewiętnastowieczny mur pokryty jest rysunkami i pamiątkowymi napisami fanów Wielkiej Czwórki. Czerwona, stylowa brama jest na razie zamknięta, ale w wyniku planów znaleźć ma się tam centrum edukacyjne dla młodych ludzi, a także muzeum poświęcone historii Strawberry Field, historii piosenki oraz dzieciństwu Lennona. Całość ma kosztować osiem milionów funtów, a Armia Zbawienia zaczyna publiczną zbiórkę pieniędzy.
- To ambitny, pełen wyobraźni plan. Chcemy wskrzesić to miejsce, otworzyć Strawberry Field dla ludzi - mówi major Drew McCombe z Armii Zbawienia.

Piosenka "Strawberry Fields Forever" - w tytule nazwa miejsca została zmieniona na liczbę mnogą - ukazała się w 1967 roku. Jest uważana za jedną z najbardziej eksperymentalnych i awangardowych w dorobku Wielkiej Czwórki. W warstwie brzmieniowej przypomina wydaną w tym okresie legendarną, psychodeliczną płytę "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Bland". Singiel, na którym się pojawiła był tak zwanym singlem o podwójnej stronie A. W radiu grana była zarówno Strawberry Fields Forever, jak i skomponowana przez Paula McCartneya Penny Lane.

d1o1m1p

Podziel się opinią

Share

d1o1m1p

d1o1m1p