Trwa ładowanie...
d2swxn2

Belgowie na wakacjach piją najwięcej, które miejsce dla Polaków?

Polacy na wakacjach piją średnio tylko 3 szklanki alkoholu dziennie, ale stanowią największą grupę pijących bardzo dużo. Na wakacjach alkoholu najbardziej nadużywają Belgowie - tak wynika z ogólnoeuropejskiej ankiety przeprowadzonej na 4000 turystów przez portal Zoover.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Belgowie na wakacjach piją najwięcej, które miejsce dla Polaków?
(Syda Productions/Shutterstock.com)
d2swxn2

Średnia trzech szklanek alkoholu dziennie daje Polakom dziesiąte miejsce w rankingu urlopowiczów z Europy pod względem spożycia alkoholu. Jednak to Polacy stanowią największą grupę pijących bardzo dużo, spożywających ponad 10 szklanek na dzień.

Polacy piją poniżej średniej. 39 proc. Polaków twierdzi, że poprzestaje dziennie na 1 szklance lub mniej, a 23 proc. pije od 1 do 3 szklanek na dzień. 13 proc. ankietowanych z Polski odpowiedziało, że pije ponad 10 szklanek dziennie. 8 proc. zaznaczyło, że nie wie, ile alkoholu pije.

Belgowie liderem w rankingu

d2swxn2

Statystycznie to Belgowie piją najwięcej na wakacjach. 3,73 szklanki alkoholu dziennie daje im pierwsze miejsce przed Duńczykami, którzy z wynikiem 3,72 szklanki na dzień depczą im po piętach. Anglicy uplasowali się na trzecim miejscu. Włosi uważają się za najostrożniejszych w spożyciu alkoholu podczas urlopu.

Na Ibizie pijani turyści stanowią największą udrękę

Urlopowicze najbardziej skarżą się na pijanych turystów na Ibizie. Szczególnie Sant Antoni, gdzie przyjeżdża dużo młodzieży z Anglii, w ocenach ankietowanych jest wymieniane jako miejsce, gdzie jest najwięcej pijanych. Prawie 5 proc. ocen dotyczących Sant Antoni dotyczy dokuczliwych turystów, którzy za dużo piją. Także w opiniach dotyczących Majorki często wspomina się o pijanych imprezowiczach.

Wino popularniejsze niż piwo

Wino jest najpopularniejszym trunkiem spożywanym na wakacjach. Pije je 36 proc. ankietowanych. Z kolei 31 proc. wybiera piwo. Koktajle wybiera 16 proc. badanych, a drinki 8 proc. Na pozostałych miejscach (4 proc. głosów) uplasowała się sangria i lokalne alkohole. Najmniej lubianym alkoholem na wakacjach jest szampan – wybiera go jedynie 2 proc. urlopowiczów.

pw/if

Sprawdź ceny przejazdów do interesującego Cię miasta. Zdziwisz się!

d2swxn2

Podziel się opinią

Share

d2swxn2

d2swxn2