Trwa ładowanie...

Betlejem – wirtualna wycieczka do miejsca, w którym narodził się Jezus

Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem została zbudowana tam, gdzie miał przyjść na świat Chrystus. Za sprawą nowego sferycznego wideo możesz odbyć wirtualną wycieczkę do miejsca, które co roku przyciąga miliony turystów. W sam raz na Boże Narodzenie.

Share
Betlejem – wirtualna wycieczka do miejsca, w którym narodził się Jezus
Źródło: Shutterstock.com, Fot: Dominika Zarzycka
d2pmgyk

Użytkownicy, wyposażeni w zestaw VR, mogą odwiedzić Ziemię Świętą, nie wstając z fotela. Wideo sferyczne, stworzone przez Perry’ego Teo, pokazuje wnętrza Bazyliki Narodzenia Pańskiego, przez tradycję uznawaną za miejsce narodzin Jezusa Chrystusa. Po tej szczególnej świątyni oprowadza nas przewodnik gwiazdor – Danny Herman, specjalizujący się w wycieczkach prywatnych i dla VIP-ów.

Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem to jeden z najstarszych, funkcjonujących bez przerwy kościołów na świecie. Pod jej prezbiterium znajduje się – zamieniona w kaplicę – grota, która w imieniu Kościoła katolickiego opiekują się franciszkanie. To własnie tu miało narodzić się Dziecię Boże. Herman schodzi z nami w podziemia, by pokazać pozbawioną dopływu naturalnego światła Grotę Narodzenia. Tłumaczy, gdzie rzekomo stał żłóbek, Sacra Culla (nie przez wszystkich archeologów i historyków uznawany za prawdziwy, znajduje się dzisiaj w Rzymie). Obecnie znajduje się tu ołtarz łaciński.

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Fot: DE.MOLAI

Bazylika Narodzenia Pańskiego, wpisana w 2012 r. w trybie nadzwyczajnym na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest jedną z najważniejszych lokalizacji związanych z kultem religijnych na świecie. Nic dziwnego, że oblegają ją tłumy turystów ze wszystkich zakątków. Wirtualna wycieczka pozwala więc w spokoju zobaczyć „święte miejsca”, bez wątpienia też inspiruje do wybrania się do Palestyny.

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Fot: Darko Tepert Donatus

Wideo stanowi część większego projektu „Biblia VR”, który ma pokazywać miejsca na świecie związane z dziejami opisanymi w świętej księdze. W jego ramach możemy odbyć wirtualną, 360-stopniową wycieczkę do Holandii, gdzie znajduje się pełnowymiarowa replika Arki Noego.

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Fot: Dickelbers
d2pmgyk

Podziel się opinią

Share
d2pmgyk
d2pmgyk