Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
bieszczady
27-10-2017 17:13

Bieszczady – idealne na wypoczynek z dziećmi

Bieszczady nie bez powodu kojarzą się z relaksem, spokojem, miejscem wyciszenia i regeneracji w życiu składającym się wyłącznie z pośpiechu, stresu, gonitwy za codziennością. Nic dziwnego, że wielu rzuca wszystko i jedzie odstresować się wśród niepowtarzalnych okoliczności przyrody.

Share
Bieszczady – idealne na wypoczynek z dziećmiŹródło: Ortler Skiarena/Alex Filz
d4eyi4m

I choć liczni turyści wybierają Bieszczady by napawać się samotnością, miejsce to jest idealne także na wypoczynek z dziećmi. Zwłaszcza, jeżeli chcemy pokazać dzieciom, że wspólne wyjazdy dają wiele radości a wspólnie spędzony czas zbliża do siebie, podczas gdy na co dzień tego czasu często brakuje.

Nastaw się na relaks

Dzieci posiadają niesamowicie aktywne neurony lustrzane – bardzo przeżywają to wszystko, co rodzice. Kiedy w codziennej pogoni za karierą, pieniędzmi, sukcesem zawodowym, dorośli przeżywają stres, to choćby nie wiem jak bardzo próbowali uchronić przed nim maluchy – nie są w stanie. Dlatego tak ważne są wspólne chwile w atmosferze totalnego relaksu. Istotne, by wraz z dziećmi spędzać czas aktywnie, najlepiej na łonie natury. A gdzie można skuteczniej naładować życiowe baterie, jeżeli nie w Bieszczadach?

Podróżujcie razem

Dobrze jest dawać dzieciom dobre wzorce. Zwłaszcza na przestrzeni równowagi między zawodowymi aktywnościami, a odpoczynkiem. Dzieci muszą wiedzieć, że dla ich rodziców rodzina jest wartością samą w sobie. I że mają frajdę ze wspólnego podróżowania. Chwile spędzone w samochodzie, w trasie, w podróży, potrafią być wspaniałym czasem relaksu i radości z bycia razem. Być może nie dziś ani nie jutro, ale kiedyś dzieciaki podziękują Wam za te momenty. A cel tych podróży, jakim będą Bieszczady, z pewnością ukształtuje młode charaktery w zgodzie z naturą, uwrażliwiając na to co niewidoczne zza murów szkoły, przedszkola czy setek zajęć dodatkowych. Idealne na wypoczynek z dziećmi są takie miejsca, gdzie można połączyć aktywny wypoczynek z odrobiną wiedzy o świecie oraz doświadczaniem nowych rzeczy.

Wybierz Bieszczady

Bieszczady to idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi. Zarówno, jeżeli wybierzemy samochodową wyprawę szlakiem najciekawszych miejsc, jak również gdy postanowimy spędzić po prostu weekend w górach. Niezależnie od tego, czy nasze dzieci wędrują dzielnie, czy jadą w wózeczku, w Bieszczadach każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie sposób oczywiście wymienić wszystkich atrakcji, jakie skrywa ten skrawek Polski. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka miejsc, które mogą spodobać się dzieciom lubiącym aktywność, jak też tym czerpiącym radość ze spokoju i ciszy (jeśli w ogóle są takie skarby na świecie).

d4eyi4m

Jeśli wypoczynek na łonie natury, podczas rodzinnej wędrówki, to tylko Połonina Wetlińska. Nawet rodzice z małymi dziećmi w wieku trzech – pięciu lat bez problemu poradzą sobie z taką atrakcją. Oddychając krystalicznie czystym powietrzem Bieszczadzkiego Parku narodowego, dzieciaki mogą wybiegać się do woli po niewysokich pagórkach, wśród traw których dotyk zapamiętają na zawsze.

Wizyta w Bieszczadach nie liczy się, jeżeli nie odwiedzicie stuletniej bieszczadzkiej kolejki w Majdanie. Radość dzieci – bezcenna, a relaks murowany. Wszystkie stresy uchodzą z człowieka, kiedy usiądzie na brzegu Jeziora Solińskiego, lub na kamienistej plaży w Polańczyku. Oczywiście, dzieci szybko się znudzą samym siedzeniem – wtedy natychmiast trzeba je zabrać do Mucznego – gdzie przywita je bieszczadzki żubr.

Jeżeli więc czujesz, że zmęczenie daje o sobie znać, a pociechy zaczynają poddawać się jesiennej chandrze – zapakuj rodzinę w samochód i jedźcie. W Bieszczady – są idealne na wypoczynek z dziećmi!

Więcej pomysłów na spędzanie czasu ze swoim dzieckiem znajdziesz na www.4fathers.pl.

d4eyi4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eyi4m