Trwa ładowanie...

Big Sur pod tonami skał i ziemi

Jedna z największych atrakcji turystycznych Stanów Zjednoczonych i zarazem jedna z najpiękniejszych tras widokowych świata została pogrzebana pod osuwiskiem skalnym. Kalifornijska Droga Stanowej nr 1 na odcinku popularnego Big Sur jest nieprzejezdny.

Share
Big Sur pod tonami skał i ziemiŹródło: Shutterstock.com, fot: Phitha Tanpairoj
dhowc0l

Ciągnąca się wzdłuż Pacyfiku Droga Stanowa nr 1 to miejsce kultowe dla Amerykanów i wszystkich odwiedzających Zachodnie Wybrzeże. Niestety ci, którzy w najbliższym czasie wybiorą się do Kalifornii, by przejechać ikoniczną trasą, będą musieli obejść się smakiem.

Największe od lat osuwisko runęło do Oceanu Spokojnego, a potężna masa skał i ziemi przykryła fragment drogi na długości ok. pół km. Odcinek Cabrillo Highway w ukochanym przez turystów Big Sur jest nieprzejezdny. Władze nie wiedzą, kiedy ruch zostanie przywrócony. Pewne jest jednak, że usuwanie skutków zdarzenia będzie słono kosztować.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Autorstwa Gestalt Imagery

Jak podaje Associated Press, osuwisko (niektóre zagraniczne media twierdzą, że największe w historii Kalifornii) jest wynikiem rekordowych opadów deszczu i śniegu, jakie nawiedziły Zachodnie Wybrzeże w minioną zimę. Według LA Times, gwałtowne burze i ich następstwa spowodowały szkody wyceniane na co najmniej 1,3 mld dol.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Gestalt Imagery

Big Sur to w region położony przy centralnym wybrzeżu stanu Kalifornia. Usytuowany jest w miejscu, w którym góry Santa Lucia wyrastają z Oceanu Spokojnego. To właśnie ze względu na swe spektakularne położenie, mosty odważnie poprzerzucane nad urwiskami i oszałamiające punkty widokowe jest jedną z największych atrakcji Zachodniego Wybrzeża.

dhowc0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhowc0l
dhowc0l