Trwa ładowanie...

Błędne Skały i Szczeliniec Wielki z limitami. Rusza sprzedaż biletów

Władze Parku Narodowego Gór Stołowych zdecydowały o wprowadzeniu limitów dla turystów. Dotyczą one dwóch najpopularniejszych miejsc na tym obszarze, czyli Błędnych Skał i Szczelinca Wielkiego. Sprzedaż biletów na tegoroczny sezon rusza 15 kwietnia.

Błędne Skały Błędne Skały Źródło: Adobe Stock, fot: MARIUSZ PRUSACZYK
d2x998f
d2x998f

Przypomnijmy, że wprowadzenie limitów wejść (400 osób na godzinę) na popularne szlaki ma na celu ustabilizowanie ruchu w Błędnych Skałach i na Szczelińcu Wielkim. Dzięki temu turyści będą mieć komfortowe warunki w trakcie zwiedzania. Już wcześniej na wspomnianych trasach obowiązywały bilety wstępu (inne wytyczone na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych udostępniane są bezpłatne), ale i tak były tam tłumy.

Bilet normalny kosztuje 12 zł, a ulgowy 6 zł. Dzieci do 7. roku życia wchodzą na wspomniane szlaki bezpłatnie.

Szczeliniec Wielki Adobe Stock
Szczeliniec Wielki Źródło: Adobe Stock, fot: Artur Bociarski

Sprzedaż biletów przez internet

Jak zapowiedział Park Narodowy Gór Stołowych, sprzedaż biletów - na sezon turystyczny zaczynający się 25 kwietnia - rusza w piątek 15 kwietnia o godz. 12. W komunikacie przekazano, że system będzie wyglądał tak jak ten, z którego korzysta Tatrzański Park Narodowy. Pracownicy parku podkreślają, że będzie to jedyny (poza kasami) sposób zakupu wejściówek na popularne trasy turystyczne. Nie ma możliwości rezerwacji telefonicznej czy mailowej.

d2x998f

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania turyści znajdą na stronie internetowej parku narodowego - www.pngs.com.pl - w zakładce "Turystyka".

Błędne Skały Adobe Stock
Błędne Skały Źródło: Adobe Stock, fot: PatPat

Największe atrakcje Gór Stołowych

Błędne Skały to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych zakątków Gór Stołowych. Wyjątkowy skalny labirynt powstał w wyniku wietrzenia piaskowca ciosowego. Od 1957 roku jest rezerwatem przyrody, który zajmuje ok. 22 ha powierzchni. Na jego terenie można zobaczyć wiele osobliwych form skalnych mających od sześciu do nawet 11 metrów wysokości.

Schronisko na Szczelińcu Wielkim Adobe Stock
Schronisko na Szczelińcu Wielkim Źródło: Adobe Stock, fot: Marcin

Z kolei Szczeliniec Wielki (922 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem w Górach Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów. Co ciekawe, na szczyt prowadzi kręty szlak składający się z 665 schodów, które ułożył w 1814 roku Franz Pablo. Był on sołtysem sąsiedniego Karłowa, przewodnikiem oraz autorem pierwszej broszury informacyjnej o Szczelińcu. Na szczycie działa schronisko turystyczne wybudowane w 1846 roku w stylu tyrolskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czeski skalny raj. Miejsce na wyciągnięcie ręki

d2x998f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x998f