Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 500 plus. Do kiedy trzeba aktywować, żeby nie przepadł

Tegoroczne lato minęło niepostrzeżenie i wiele osób nie zdążyło wykorzystać bonu turystycznego. Czy przepadł, skoro wciąż go nie aktywowali? Przypominamy, do kiedy ważny jest bon turystyczny oraz odpowiadamy na inne najczęstsze pytania.

Bon turystyczny można spokojnie wykorzystać latem 2021Bon turystyczny można spokojnie wykorzystać latem 2021Źródło: 123RF, fot: fotokon
d3lep4o
d3lep4o

Program Polski Bon Turystyczny ruszył dopiero w połowie wakacji - 1 sierpnia. Wiele rodzin nie zdążyło z niego skorzystać latem, jednak nic straconego. Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne do końca marca 2022 roku. Aby skorzystać ze świadczenia trzeba mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i tam aktywować bon. Z tym ostatnim także nie trzeba się spieszyć. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. kilka dni przed planowanymi wakacjami.

– Zachęcam państwa do spokojnego wybrania miejsca, gdzie zrealizujecie bon turystyczny. Jeśli zdecydujecie się na krótki wyjazd jesienią lub wiosną, kiedy ceny są niższe, to nie tylko zyskacie więcej, ale również wspomożecie przedsiębiorców w okresie niskiego sezonu. Polska jest piękna cały rok. A bonem można zapłacić lub dokonać rezerwacji aż do marca 2022 roku – potwierdza prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Andrzejczyk.

Bon turystyczny - dla kogo?

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Także te, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1000 zł.

d3lep4o

Co z dziećmi urodzonymi po uruchomieniu programu? Im też przysługuje bon. Mają do niego prawo wszystkie dzieci, na które do końca grudnia 2021 roku przyznane zostanie prawo do świadczenia wychowawczego.

Bon turystyczny - jak to działa?

Od 1 sierpnia bon turystyczny można aktywować na platformie PUE ZUS, gdzie możemy założyć konto przy pomocy Profilu Zaufanego lub bankowości elektronicznej. Po aktywacji bonu w systemie otrzymuje się kod, za pomocą którego można płacić podmiotom turystycznym. Płatność jest dodatkowo potwierdzana jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

Jak informuje ZUS, bon nie musi zostać wykorzystany jednorazowo i w całości. Istnieje możliwość przeznaczenia środków na różne cele. Stan środków można sprawdzić na swoim profilu na platformie PUE.

Źródło: ZUS, POT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

d3lep4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lep4o