Trwa ładowanie...

Brazylia. W mieście Encantado powstaje gigantyczny pomnik Chrystusa

Powstaje kolejny wielki pomnik Chrystusa. Jest budowany w Brazylii i będzie wyższy od Jezusa w Rio de Janeiro o 5 metrów. Czy betonowy posąg Chrystusa ze Świebodzina straci tytuł najwyższego na świecie?

Share
Pomnik Jezusa w Rio de Janeiro
Pomnik Jezusa w Rio de JaneiroŹródło: Getty Images
d1zlqgf

W mieście Encantado na południu Brazylii powstaje nowy, gigantyczny posąg Chrystusa Protektora, który docelowo będzie mierzył aż 43 m wysokości. Oznacza to, że w porównaniu do Chrystusa w Rio, który ma 38 metrów, będzie zdecydowanie wyższy.

Wewnątrz figury będzie winda, która poprowadzi turystów do punktu widokowego znajdującego się na wysokości ok. 40 metrów. W pobliżu pomnika znajdzie się spory parking, ogród i ławeczki, z których będzie można podziwiać wielką statuę Jezusa.

Chrystus z Encantado - budowa

Budowa posągu ruszyła w 2019 r. z inicjatywy jednego z lokalnych polityków, który niestety zmarł w marcu br. na skutek zakażenia koronawirusem. Nowy Chrystus swoją sylwetką będzie przypominać stojącego z szeroko rozwartymi ramionami Chrystusa w Rio.

d1zlqgf

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa podają, że realizowana budowa, której łączny koszt wyniesie ok. 350 tys. dolarów, ma zakończyć się przed końcem bieżącego roku. Całość projektu finansowana jest z indywidualnych dotacji osób prywatnych i firm.

Polski Chrystus nadal większy

Nowy brazylijski Jezus nie będzie najwyższy na świecie. Wyższy od niego jest chociażby nasz polski Chrystus ze Świebodzina, który wraz z podstawą mierzy aż 52,5 metra, czyli podobnie jak figura Jezusa Buntu Burake na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes).

Źródło: WP

WIDEO: Chrystus w ideologii Hitlera. Jak naziści okłamywali własnych obywateli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zlqgf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zlqgf
d1zlqgf