Trwa ładowanie...
architektura
13-04-2012 15:54

Budynki, którymi można podróżować

Nim wynaleziono uprawę roli, podatki i Facebooka, ludzkość wciąż przemieszczała się w poszukiwaniu jak najlepszych warunków do życia. Czy kiedyś jeszcze zatęsknimy do tych czasów?

Budynki, którymi można podróżowaćŹródło: yankodesign.com
d3ydr5w
d3ydr5w

Polscy architekci Rafał i Damian Przybysz postanowili przyjrzeć się problemowi migracji nieco bliżej i stworzyli bardzo nowatorski projekt migrujących wieżowców, które uniezależniłyby człowieka od miejsca zamieszkania.

Budynki miałyby zostać umieszczone na konstrukcjach przypominających wielkie opony. Takie rozwiązanie umożliwiłoby swobodne przesuwanie budowli z miejsca na miejsce. W razie kryzysu ekologicznego czy pandemii choroby całe miasto mogłoby usunąć się z dala od miejsca katastrofy i przeczekać niebezpieczny czas, lub na zawsze opuścić skażony region. No dobrze, ale co z telewizją, internetem i tą całą technologią, bez której nie wyobrażamy sobie dziś życia? Czy musielibyśmy z nich zrezygnować?

Niekoniecznie. Projekt Migrujących Wieżowców zakłada, że każdy budynek zostałby wyposażony w pełni niezależny system podtrzymywania życia, w którego skład weszłyby m. in. wbudowane pojemne akumulatory oraz układ wymiany brudnej wody i system ogrzewania. Wewnątrz budynku znalazłoby się nawet miejsce na małą szklarnię, zapewniającą stały dostęp do świeżych warzyw.

Choć to tylko projekt – i to dość futurystyczny – chętnie przejechalibyśmy się takim domem. Migrujące Wieżowce to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chętnie wybraliby się na wakacje, ale najlepiej czują się we własnym domu, lub po prostu nie mają gdzie zostawić psa.

d3ydr5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ydr5w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj