Trwa ładowanie...

Bywa tam 30 tys. osób dziennie. Połączenie ze 112 jest niemal niemożliwe

Rejon Mierzei Wiślanej to miejsce chętnie wybierane przez turystów. Niestety, z powodu obciążenia sieci komórkowej, latem ciężko korzystać z internetu czy nawet wykonać połączenie. Co więcej, problem mają również ratownicy i inne osoby dzwoniące na numer alarmowy 112.

Krynica Morska Krynica Morska Źródło: Adobe Stock, fot: Marcin
d2tsktl
d2tsktl

Mierzeja Wiślana każdego roku przyciąga nawet 300 tys. turystów, którzy najczęściej wypoczywają w Krynicy Morskiej. Miasto, które na co dzień zamieszkuje ok. 1,3 tys. osób, w niektóre dni odwiedza nawet 30 tys. gości.

W efekcie pojawiają się problemy z siecią komórkową - trudno zadzwonić czy skorzystać z internetu, a w sytuacji kryzysowej skontaktować się z numerem 112.

WOPR bez zasięgu

- W ubiegłych latach również były problemy z zasięgiem, ale w tym roku trudności z komunikowaniem się ze służbami ratowniczymi jeszcze się nasiliły. Gdy zdarzy się wypadek, szukamy na plaży miejsca, gdzie jest zasięg, czasem biegamy po wydmie albo stajemy przy maszcie od radiostacji. Zdarzało się, że pomagali nam wczasowicze. W naszej bazie ratowników przy plaży zasięgu w ogóle nie ma - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Bożena Ruszkowska, prezeska elbląskiego WOPR.

Jak dodaje, na plaży w Piaskach, gdzie też jest stanowisko ratownicze, włącza się z kolei rosyjska sieć komórkowa.

d2tsktl

Miasto ma świadomość problemów

Włodarze Krynicy Morskiej zdają sobie sprawę z problemu, ale znalezienie miejsca pod kolejne anteny nie jest łatwe.

- Od dwóch lat rozmawiamy o tym z operatorami i pośredniczymy w kontaktach z właścicielami terenów. Ze względu na to, że leżymy na terenie parku krajobrazowego, a spora część miasta jest objęta ochroną zabytków, nie jest łatwo znaleźć miejsce, na którym można postawić taki obiekt - wyjaśnia w rozmowie z "Wyborczą" Jolanta Kwiatkowska, sekretarz Krynicy Morskiej i dodaje, że w zeszłym roku w mieście stanęły przenośne anteny, które nieco poprawiły sytuacje. Niestety, w te wakacje ich nie będzie.

Prawdopodobnie jeden z operatorów podpisze umowę z Lasami Państwowym i postawi maszt na ich terenie, ale jak zauważa Kwiatkowska, proces inwestycyjny na pewno nie zakończy się w tym sezonie.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Sztuka podróżowania - DS7

d2tsktl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tsktl

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj