Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

"Celebrytka" na plaży w Międzyzdrojach. Stała się miejscową atrakcją

Od dwóch miesięcy na plaży w Międzyzdrojach turyści mają okazję obserwować niecodziennego gościa. To foka pospolita, która upodobała sobie tutejszą plażę. Co jakiś czas wychodzi na brzeg i wygrzewa się na piasku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Foka celebrytka w Międzyzdrojach
Foka celebrytka w Międzyzdrojach (WP.PL)

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach wystartuje 4 lipca, ale już teraz można powiedzieć, kto w tegorocznym sezonie wzbudza w kurorcie największą sensację. Mowa o foce, która została ochrzczona imieniem "Celebrytka". Dwuletnia samica często wygrzewa się na piasku i wygląda na to, że ludzkie towarzystwo najwyraźniej jej nie przeszkadza. Jednak Błękitny Patrol WWF przestrzega, aby jej nie przeszkadzać i wydzielił dla niej część plaży.

   WP.PL
(WP.PL)

Zwierzę od samego początku wzbudza spore zainteresowanie. Urlopowicze bardzo chętnie robią mu zdjęcia, ale większość robi to odpowiedzialnie, starając się nie zakłócić spokoju morskiego stworzenia. Trzeba pamiętać, że foka pospolita jest pod ścisłą ochroną, dlatego na plaży pojawiła się tabliczka zawierająca m.in. informacje o karze, jakie grożą osobom przeszkadzającym ssakowi.

   WP.PL
(WP.PL)

"UWAGA. Zwierzę podlegające ścisłej ochronie gatunkowej. ZAKAZUJE SIĘ PŁOSZENIA LUB NIEPOKOJENIA. Prosimy zachować dystans oraz ciszę by nie niepokoić zwierzęcia. Za naruszenie zakazu grozi kara grzywny do 5000 zł (art. 78 kodeksu wykroczeń i art. 131 pkt. 14 ustawy o ochronie przyrody). FOKA ŻYJE I JEST ZDROWA. W dzień odpoczywa i suszy futro na brzegu – jest to jej naturalne zachowanie. Gdy odpocznie sama wróci do wody. NIE NALEŻY JEJ POLEWAĆ WODĄ ANI KARMIĆ. Jeśli zauważysz fokę na brzegu, zgłoś ten fakt do lokalnego lidera Błękitnego Patrolu WWF 785 855 945."

   WP.PL
(WP.PL)

Co roku na bałtyckich plażach pojawia się od kilku do nawet kilkudziesięciu fok. Jeśli zdarzy się nam na taką trafić, nie zostawiajmy jej samej sobie. Trzeba jednak uważać, ponieważ jeśli zwierzę się zestresuje, może ugryźć. Zabierając na plażę psa, powinno się także pamiętać o zabraniu ze sobą kagańca oraz smyczy, aby pupil nie drażnił foki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przypadkowe znalezisko na plaży. 41-latka zrobiła zdjęcia

Podziel się opinią

Share
Slot