Trwa ładowanie...

Chciał zrobić panoramiczne zdjęcie Wieży Eiffla. Wyszło z tego coś niezwykłego

Wszyscy dobrze znają Wieżę Eiffla, ale nikt nie widział jej w takim wydaniu. Jean-Philippe Dumais chciał zrobić zdjęcie panoramiczne symbolu Paryża, ale stanął nieco za blisko i stworzył inspirującą panoramiczną improwizację. Sam się zdziwił tym, jaki efekt uzyskał.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Chciał zrobić panoramiczne zdjęcie Wieży Eiffla. Wyszło z tego coś niezwykłegoŹródło: Instagram.com/ lepetitcumulus
d1mljo2
d1mljo2

- Chociaż sam proces tworzenia tego zdjęcia był zwykłym przypadkiem, to ostateczny "produkt" kosztował mnie dużo czasu i wielu prób udoskonalenia techniki, która okazała się być całkowicie nowa – mówił autor zdjęcia w rozmowie z Press Association. – Zdecydowanie czułem, że robię coś, co ma ogromny potencjał twórczy – dodał.

Obraz Dumais’a nie zrobił jednak furory na Instagramie. Za to podbił serca użytkowników portalu fotograficznego Reddit, gdzie otrzymał tysiące pozytywnych opinii i żartobliwych komentarzy. Internauci porównali jego zdjęcie do techniki słynnego malarza Salvadora Dali. Abstrakcyjne kształty Wieży Eiffla przypominają "spływające" kontury malowanych przez surrealistycznego malarza przedmiotów. "Wygląda, jakby Dali maczał w tym palce” – pisali użytkownicy Reddit.

Dumais mówi, że mimo iż zdjęcie powstało przez przypadek, to wyciągnął z tego doświadczenia pewien ciekawy wniosek. Choć sztuka istnieje od zawsze i bardzo często zdaje nam się, że wszystko zostało już zrobione, to jesteśmy w potwornym błędzie, ponieważ sztuka zawsze pozostanie nieograniczona.

d1mljo2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kulodporny mur otoczy wieżę Eiffla

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1mljo2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mljo2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj