Trwa ładowanie...
d3wgfye

Chciał zrobić panoramiczne zdjęcie Wieży Eiffla. Wyszło z tego coś niezwykłego

Wszyscy dobrze znają Wieżę Eiffla, ale nikt nie widział jej w takim wydaniu. Jean-Philippe Dumais chciał zrobić zdjęcie panoramiczne symbolu Paryża, ale stanął nieco za blisko i stworzył inspirującą panoramiczną improwizację. Sam się zdziwił tym, jaki efekt uzyskał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wierzę, że każdy może zobaczyć świat przez kreatywne oczy" - mówi autor zdjęcia
"Wierzę, że każdy może zobaczyć świat przez kreatywne oczy" - mówi autor zdjęcia (Instagram.com/ lepetitcumulus)
d3wgfye

- Chociaż sam proces tworzenia tego zdjęcia był zwykłym przypadkiem, to ostateczny "produkt" kosztował mnie dużo czasu i wielu prób udoskonalenia techniki, która okazała się być całkowicie nowa – mówił autor zdjęcia w rozmowie z Press Association. – Zdecydowanie czułem, że robię coś, co ma ogromny potencjał twórczy – dodał.

Obraz Dumais’a nie zrobił jednak furory na Instagramie. Za to podbił serca użytkowników portalu fotograficznego Reddit, gdzie otrzymał tysiące pozytywnych opinii i żartobliwych komentarzy. Internauci porównali jego zdjęcie do techniki słynnego malarza Salvadora Dali. Abstrakcyjne kształty Wieży Eiffla przypominają "spływające" kontury malowanych przez surrealistycznego malarza przedmiotów. "Wygląda, jakby Dali maczał w tym palce” – pisali użytkownicy Reddit.

d3wgfye

Dumais mówi, że mimo iż zdjęcie powstało przez przypadek, to wyciągnął z tego doświadczenia pewien ciekawy wniosek. Choć sztuka istnieje od zawsze i bardzo często zdaje nam się, że wszystko zostało już zrobione, to jesteśmy w potwornym błędzie, ponieważ sztuka zawsze pozostanie nieograniczona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kulodporny mur otoczy wieżę Eiffla

d3wgfye

Podziel się opinią

Share

d3wgfye

d3wgfye