Trwa ładowanie...
dngwdyv

Chicago - szklana platforma widokowa pękła pod turystami!

Jedna z największych atrakcji Chicago, słynny przeszkolony taras widokowy "The Ledge", pękł pod grupą turystów z Kalifornii - czytamy na stronach serwisu NBC Chicago.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chicago - szklana platforma widokowa pękła pod turystami!
(Skydeck Chicago at Willis Tower)
dngwdyv

Do dramatycznego zdarzenia doszło, gdy na przeszklonym balkonie położonym na 103. piętrze wieżowca Willis Tower stał Alejandro Garibay z rodziną.

Chwilę przed wejściem na taras turyści żartowali na temat bezpieczeństwa tego typu atrakcji. Gdy rodzina była już na platformie, raptem usłyszała pękające szkło. Turyści szybko zawiadomili ochronę, która nakazała im zejść z balkonu.

fot. Twitter NBC Chicago

dngwdyv

- Czasami takie sytuacje się zdarzają. To zupełnie normalne, ponieważ taras został zaprojektowany właśnie w taki sposób - powiedział w rozmowie z Chicago Sun-Times rzecznik prasowy wieżowca Willis Tower. Poinformował także, że popękała tylko zewnętrzna, ochronna powłoka, a atrakcja jest całkowicie bezpieczna.

Platforma widokowa została otwarta dla turystów w 2009 roku. Składa się z 5 szklanych boksów wychodzących na odległość niecałego 1,5 metra poza konstrukcję budynku. Zarówno ścianki boczne, jak i podłoga są całkowicie przezroczyste, dzięki czemu turyści mogą podziwiać niepowtarzalne widoki Chicago i okolic. W pogodne dni widoczność sięga nawet 80 km.

pw/if

Odkryj niezwykłe cuda natury i wspaniałe budowle ze wszystkich stron świata

Najlepsze promocje lotnicze! - Sprawdź

dngwdyv

Podziel się opinią

Share

dngwdyv

dngwdyv