Trwa ładowanie...
d2civ3w

Chiny/Największy na świecie rezerwat dla pand

Około 200 pand będzie mieszkać w największym na świecie rezerwacie tego zagrożonego gatunku, który zostanie otwarty pod koniec roku w prowincji Syczuan, na południowym wschodzie Chin.

d2civ3w
d2civ3w
(fot. AFP)
Źródło: (fot. AFP)

_ Około 200 pand będzie mieszkać w największym na świecie rezerwacie tego zagrożonego gatunku, który zostanie otwarty pod koniec roku w prowincji Syczuan, na południowym wschodzie Chin. _

Poinformował o tym we wtorek dziennik \"China Daily\". W rezerwacie o powierzchni 100 ha będzie się znajdować 20 \"legowisk na świeżym powietrzu\" i dwuhektarowy \"park zabaw\". Pracami związanymi z tworzeniem ośrodka kieruje Rezerwat Pand Wielkich w Wolong, jeden z pierwszych w Chinach.

Obecnie w chińskich ośrodkach reprodukcyjnych żyje 239 pand wyhodowanych w niewoli. Największe to Wolong, gdzie mieszka 130 zwierząt, i Chengdu (stolica prowincji Syczuan), gdzie mieszka 67 pand.

Panda wielka jest jednym z najbardziej zagrożonych gatunków i - według ostatniego \"spisu\" z 2004 roku - na wolności żyje ich tylko 1600, z czego 1200 w górzystych lasach Syczuanu, pozostałe w sąsiednich prowincjach Shaanxi i Gansu.

(PAP)

mw/ ap/ mow/ tot/

d2civ3w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2civ3w