Trwa ładowanie...

Chiny - Shanghai Tower drugim najwyższym budynkiem świata

W Szanghaju ułożono ostatnie elementy konstrukcji na szczycie budowanego obecnie wieżowca o nazwie Szanghaj Tower. Chinom przybył kolejny drapacz chmur, który pod względem wysokości ustępuje jedynie najwyższemu budynkowi świata - dubajskiemu Burdż Khalifa.

Chiny - Shanghai Tower drugim najwyższym budynkiem świataŹródło: AFP PHOTO
d44cev0
d44cev0

Shanghai Tower mierzy dokładnie 632 metry. Prace wykończeniowe potrwają tam jeszcze rok. Budynek pomieści centra handlowe i luksusowy hotel. Większość pięter przeznaczona będzie pod wynajem na biura.

Shanghai Tower do czasu otwarcia może jednak spaść w rankingu najwyższych budowli z pozycji drugiej na trzecią. W chińskim mieście Changsha powstaje wieżowiec, który ma być o 10 metrów wyższy od plasującego się obecnie na pierwszym miejscu Burdż Khalifa w Dubaju.

„Podniebne miasto” - bo taką nazwę nosić ma budynek w Changsha - jak zapewniają jego twórcy - powstanie w ciągu zaledwie 4 miesięcy. Prace budowlane przy tym projekcie na razie zostały jednak czasowo wstrzymane, po tym jak odkryto, że deweloper zapomniał zdobyć kompletu pozwoleń na postawienie takiej konstrukcji.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin/sk

d44cev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44cev0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj